پیام ویژه

آخرين مطالب

انتظارهای مردم در دهه چهارم انقلاب چیست؟ سياسي

انتظارهای مردم در دهه چهارم انقلاب چیست؟

  بزرگنمايي:

پیام ویژه-همه این 40 سال دشمن بیکار ننشسته و اصل و ماهیت نظام و انقلاب را نشانه رفته و این نشانه رفتن برای مردم همیشه در صحنه گران تمام شده است، ولی با این حال به رغم همه کمبودها، نقصان ها، مشکلات، کاستی ها، تبعیض ها، مردم در این 40 سال پشت سر انقلاب خود ایستادند و تاکنون لحظه ای این انقلاب را تنها نگذاشتند.

در حالی به 40 مین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب می رسیم که مردم این روزها حال و روز خوشی ندارند و تورم و گرانی، رکود اقتصادی و نبود اشتغال باعث بروز مشکلات زیادی در این برهه خاص گردیده است، هر چند دشمن در همه این 40 سال با تحریم های ظالمانه خود با فشار بر مردم ایران آمده و شب روز در صدد دسیسه چینی بوده، ولی همه صاحب نظران و کارشناسان امر بر باورند مقصر همه این فشارها، چالش و مشکلاتی که در حال حاضر گریبان مردم را گرفته است به تنهای متوجه دشمن و استکبار نیست و شرایط فعلی حق این مردم نیست بعد از 40 سال عزت و آبروداری با خبر جدیدی از اختلاس، رانت، فساد و تبعیض روبرو شوند.

مردم بعد از 40 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب انتظاراتی از مسئولان، کارگزاران نظام و قوای سه گانه دارند که بخشی از انتظارات به نقل از رهبر معظم انقلاب که در همه این سال ها به مسئولان و متولیان امر هشدار داده اند به ترتیب ذیل می آید:
1- تعامل، وحدت و همکاری مسئولان در سطوح بالا و میانه.
2- تمرکز بر روی مسائل اصلی و اجتناب از مسائل فرعی و حاشیه‌ای کشور.
3- کار و تلاش بی‌وقفه.
4- صداقت و عمل به وعده‌ها.
5- پرهیز از مناقشات و اجتناب از سرگرمی به حواشی و مسائل فرعی.
6- امانت‌داری و پاکدستی و برخورد با متخلفان و خائنان و مفسدان.
7- توجه به مسائل فرهنگی و ارزش‌های انقلاب و رعایت ظواهر اسلامی و فرهنگ اسلامی.
8- رسیدگی به مسئله اشتغال و تقویت تولید داخلی، حمایت از کشاورزی و صنعت.

در میان مطالبات و انتظارات فوق، معظم‌له به برخورد با تخلفات و مبارزه با مفسدان به‌طور ویژه پرداخته و آن را از مهم‌ترین انتظارات جامعه از مسئولان برشمردند.

در این باره این‌گونه توضیح فرمودند « اگر ما مسئولین کشور یک وقتی یک کاری را نتوانیم انجام بدهیم بیاییم به مردم بگوییم که نمی‌توانیم انجام بدهیم، مردم حرفی ندارند. اگر چنانچه مسئولین کشور بگویند آقا این امکانات نیست، نمی‌توانیم این کار را انجام بدهیم، مردم حرفی ندارند؛ اما مردم حرفشان آنجاست که ما در زمینه برخورد با متخلف کوتاهی کنیم. در دنبال‌گیری از عدالت کوتاهی کنیم، مردم این‌ها را نمی‌پذیرند، مردم از این چیزها عصبانی می‌شوند. اقدام مدبرانه، عزم راسخ، عدالتخواهی، مسئله مبارزه با فساد اداری و فساد مالی مهم است»مطرح کردن مطالبات و خواسته‌های عمومی که برخاسته از اطلاعات میدانی و دریافت شده از متن جامعه و در واقع خروجی کارشناسانه و دقیق آسیب‌های مدیریتی و اجرایی کشور است و از واقع بینی رهبری نظام حکایت می‌کند، چند کارکرد اساسی به نفع نظام و مردم دارد که عبارتند از:
1- تعیین اولویت‌ها و سوق دادن مسئولان به حل مسائل اساسی کشور
2- تعمیم نگاه راهبردی به بدنه جامعه و برانگیختن مشارکت عمومی برای کمک به حل مسائل سیاسی
3- بازتولید سرمایه اجتماعی با تقویت اعتماد، حفظ رابطه واقعی و دو طرفه و به‌کارگیری صداقت از یک‌سو و پاسخگویی به مطالبات و نیازهای واقعی مردم از سوی دیگر
4- ناکام گذاشتن فرصت طلبان سیاسی برای سیاه‌نمایی و یاس‌آفرینی به بهانه‌ طرح مسائل و مشکلات اساسی مردم
در این میان خطاب اصلی ‌به مسئولان کشور است که باید فرصت خدمت را غنیمت شمرده و به برآوردن این مطالبات و خواسته ها همت گمارده و قدر شناسی از مردم و پاداش الهی و خوشنامی نزدمردم را با وظیفه‌شناسی کسب نموده و حفظ کنند.

با نگاهی به مطالب فوق و تاکیدات معظم له ؛ امروزه مهمترین خواسته مردم در دهه چهلم انقلاب این است که مسئولین دست به دست هم دهند و برای رفع مشکل بیکاری و معیشتی مردم که از ملموس‌ترین خواسته‌های آن‌هاست، گام بردارند، مردم مدت هاست که شاهد یک رکود دامنه‌دار چند ساله هستند و در دهه چهلم انقلاب ؛ امروز تکلیف جوانان روشن است و بیشتر آن‌ها بیکار بوده و متاسفانه کسی هم نیست که سراغی از جوانان بگیرد، بازار بشدت آسیب زا گردیده و اشتغال مردم دچار بحران شده است.

بعد از 40 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب؛ مردم از لحاظ امنیتی هیچ گونه نقصانی مشاهده نمی کنند و قدردان زحمات نیروهای نظامی، انتظامی و ارگان های امنیتی هستند، اما امروزه یکی از مهم‌ترین مطالبات و انتظارات مردمی آرامش و ثبات اقتصادی است و در درجه دوم مردم خواستار تصمیمات درست و منطبق با منافع ملی در دیپلماسی بین‌المل هستند.

واقعیت‌های جامعه را همه مسئولین و خود مردم هم می‌دانند، اما باید به صورت جدی و نه تنها صرفا با شعار برای رفع معضل بیکاری گام بردارند و ضمن دعوت از سرمایه‌گذاران، مسیر سرمایه گذاری را تسهیل بخشند.دولت باید در خصوص برخی از دستور العمل‌ها و بخشنامه‌ها که بازدارنده سرمایه‌گذاری هستند، تجدید نظر کند و ریسک‌پذیر باشد.

اگر مسئولین با مردم صادق باشند، مردم با کمبودها در جامعه نیز کنار خواهند آمد. در طول چهار دهه از عمر پربرکت انقلاب مردم در عین نبود امکانات همواره حضور پرشور و تاثیرگذار در همه صحنه داشته‌ و خواهند داشت و این روزها از دیگر انتظارات مردم این است که دیگر در آینده شاهد اختلاس نباشند و ساز و کار ها آن‌قدر شفاف بوده که قابلیت کنترل داشته باشند.

مردم در دهه چهلم انقلاب که همه تلاش دشمن سست کردن پایه های اقتصادی و جنگ نرم است انتظار دارند مسئولان و کارگزاران به دنبال اشتغال و توسعه پایدار باشند وباید به سمت توسعه ای پیش برویم که به محیط زیست و کشاورزی لطمه نزند. از طرف دیگر پایداری صنعت بسیار مهم است، امروز در کنار رکود واحدهای تولیدی و صدای سوت و کور شهرک های صنعتی کارخانجات متعددی را در کشور ایجاد می کنیم اما به دلیل نداشتن بازار مناسب مشکلات تامین اجتماعی و مالیاتی، برورکراسی های خشک اداری و سنگ اندازی ها، سود بالا و صرفا متکی بودن به بازار مصرف داخل و همچنین نداشتن سرمایه در گردش تعطیل می شود.

امروز مهم ترین خواسته مردم رفع مشکلات معیشتی و مشکل بیکاری جوانانی که با هزار امید و آرزو پای آرمان های خود ایستاده اند، بدون شک با رفع مشکل بیکاری آسیب های اجتماعی نیز به دنبال آن کاهش پیدا خواهد کرد و آسیب‌های اجتماعی مانند طلاق، اعتیاد و سایر موارد به دلیل مشکل اشتغال است. امروز حتی اگر جوانان در کارخانه‌ای مشغول به کار شوند این نگرانی را دارند که فردا روزی به دلیل تعدیل نیرو اخراج شوند.

انتظار دارند تبعیض ها از بین برود، انتخاب ها بر اساس شایسته سالاری، توانمندی، کارآمدی و سلامت باشد، مسئولان به صورت جدی تر با رانت ها، فسادها و اختلاس ها برخورد کنند، از مسئولان انتظار دارند همانطور که مردم در این 40 سال از جان و مال برای حفظ این نظام گذشتند تا آنها بر صندلی های گرم و نرمشان تکیه بزنند و دهها شهید برای هر صندلی تقدیم آرمان های انقلاب و نظام کرده و می کنند آنها هم بیشتر از این از خودشان مایه بگذارند و با جان و مالشان در خدمت مردم تلاش کنند.

مردم از متولیان و مسئولان دنبال آیده ال ها نیستند بلکه این مردم با ابتدایی ترین امکانات هم قانع بوده و دنبال ساده ترین زندگی و ثبات اقتصادی و اشتغالی هستند که بتوانند با آن نان در بیاورند و امرار معاش کنند، انتظار دارند همه مسئولان و متولیان امر بمانند ید واحده و فارغ از همه جناح بندی های سیاسی، گروهی، قومی و مذهبی و صرفا در راستای حفظ منافع ملی و مصالح نظام و مردم گام بردارند.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

کاخ سفید: ترامپ با امیر قطر درباره ایران گفت‌وگو کرد

احتمال مذاکره ترامپ با«مکرون»و «می»در سازمان ملل/ هدف: همراه ساختن آلمان برای فشار به ایران درجهت مذاکره مجدد

اروپا حاکمیت رژیم صهیونیستی بر جولان را به رسمیت نمی‌شناسد

دیدار ظریف با ولید المعلم/ ظریف: ملت سوریه با مقاومت خود منطقه را از یک خطر بزرگ نجات داد

صفحات فرماندهان نظامی کشورمان توسط اینستاگرام مسدود شد+ عکس

وزیر خارجه لبنان خواستار بازگشت سوریه به اتحادیه عرب شد

دعوت سیدحسن نصرالله از جوانان لبنانی برای امدادرسانی به سیل‌زدگان

اعتراض ایران و 7 عضو دیگر سازمان ملل به اقدامات یکجانبه آمریکا

چرا مصر عبور نفت ایران از کانال سوئز را متوقف کرد؟!

رزمایش مین‌روبی آمریکا، انگلیس و فرانسه در خلیج فارس/ انتقال جسد جاسوس اسرائیلی از دمشق به تل آویو/برگزاری نشست فوق العاده اتحادیه عرب درباره معامله قرن/توافق گروه‌‍‌های یمنی برای استقرار دوباره نیروها در الحدیده

روحانی : باید از انتشار اخبار جعلی و شایعات در فضای مجازی جلوگیری کرد

دیدار پامپئو با گروهی از «ایرانی‌های مقیم آمریکا» برای اطلاع از اوضاع ایران

ترامپ در انتخابات 2020 رقیب جمهوری‌خواه پیدا کرد

تذکر به رئیس جمهور درباره غارت ده‌ها هزار میلیارد از اموال ملت/انتقاد روزنامه اصلاح طلب از کاسب‌کاری حجاریان/ ماجرای عجیب اکران یک فیلم

خار «عربی» سوریه در چشم آمریكا

ارتش و سپاه در سیل اخیر، «مانور خدمت» را به نمایش گذاشتند

ورود سپاه به لیست تروریستی آمریکا چه ارتباطی به FATF دارد؟

اعراب قاطعانه مقابل "معامله قرن" بایستند

لایروبی بستر رودخانه‌ها بدون مماشات درباره ساخت و سازها در دستور کار قرار گیرد

تدارک فلسطینیان برای اعلام لغو به رسمیت شناختن اسرائیل پس از عید فطر

آغاز جلسه علنی مجلس/ادامه رسیدگی به طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات در دستور کار

آمریکا رسما سپاه پاسداران را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داد

رهبر انقلاب در پاسخ به درخواست مجوز رئیس‌جمهور برای برداشت از صندوق توسعه ملی: اقدامات لازم برای جبران خسارات از محل‌های موجود را سریعا آغاز کنید

دیکتاتور سودان خودکشی کرد تا به دست «سعودی‌ها» قربانی نشود/ پس از صدام و مبارک و قذافی؛ نوبت به «بشیر» رسید!

عقب نشینی دیپلمات فرانسوی پس از هشدار تهران به پاریس

هفت ماه است داماد رئیس جمهور شده‌ام، اما سابقه علمی چندین ساله دارم/ نه پدرم ژن خوب بوده نه خودم/ فارغ از شوآف کار‌های زیادی انجام داده‌ام

فرانسه «آخر برجام» را لو داد/ احمدی‌نژاد از امیری‌فر شکایت می‌کند/ زمان پاسخگویی کسی مسئول نیست/ طرح زمینگیر کردن تروریست‌های امریکایی

اروپایی‌ها بسیار عقب هستند

دیدار مشاور امنیت ملی عراق با بشار اسد

دیدار مشاور امنیت ملی عراق با بشار اسد

گفت‌وگو| اقدام اخیر ترامپ باعث محبوبیت بیشتر سپاه شد/ ترامپ بازیچه نتانیاهو شده است

گفت‌وگو| اقدام اخیر ترامپ باعث محبوبیت بیشتر سپاه شد/ ترامپ بازیچه نتانیاهو شده است

ابوترابی‌فرد:این ملت‌ها هستند که زمینه اقتدار و حضور رهبران صالح را فراهم می‌کنند/ تولید کلیدواژه برون رفت از تنگناها است

رهبر انقلاب در دیدار نخست وزیر عراق: کاری کنید که نظامیان آمریکایی هرچه زودتر از عراق خارج شوند

ریشه انتقادات از وضعیت مناطق آسیب‌دیده در سیل اخیر کجاست؟/منتقدانی قدر شناس باشیم

معاون سابق روحانی جواب لاریجانی را داد/ اگر تحریم نبودیم دلار 6 هزار تومان بود؟/ فعال اصلاح طلب: دولت روحانی بی‌تصمیم، دیرتصمیم و بدتصمیم است

طرح ممنوعیت اقدام نظامی علیه ایران به کنگره آمریکا رفت + جزئیات

ینی شفق: ریاست‌جمهوری ترامپ تاکنون در امتداد مسیر «نخست اسرائیل، سپس آمریکا» پیش رفته است

شیخ الاسلام: مقاومت پاسخ آمریکا و صهیونیست‌ها را در صحنه می‌دهد

شعارهای ضد سعودی و ضد اماراتی در تظاهرات مردم الجزایر

راه‌حل بحران سوریه تنها سیاسی است

گفت‌وگو| تصمیم آمریکا برای تروریستی اعلام شدن سپاه جنبه تبلیغاتی دارد/ این تصمیم ناشی از شکست سیاست‌های آمریکا نسبت به ایران است

آمریکا به صورت وحشیانه مانع کمک‌رسانی به سیل‌زدگان ایران می‌شود

سردار سلیمانی: مشتاقان دفاع از حرم به کمک سیل‌زدگان خوزستان بیایند

بالا گرفتن دعوای آلمان و آمریکا بر سر مسأله ایران در کنفرانس مونیخ

توکلی خطاب به دژپسند: حقایق تلخ درباره خصوصی‌سازی تحت مدیریت پوری‌حسینی بسیار است/ نحوه قیمت‌گذاری‌‌ها به تاراج بیشتر شبیه است تا فروش/ شرکتی تنها با پرداخت 10میلیون تومان صاحب هپکو شد

چرا برخی از موفقیت سپاه می‌ترسند؟/ با ترساندن ملت، سکان اقتصاد را در دست گرفتند/ مشکلات مربوط به سوءمدیریت دولت‌ است؛ فقط شعار می‌دهند و بهانه می‌آورند/ وای به روزی که حجاب اختیاری شود

توطئه جدید اسرائیل علیه موشک های ایرانی

آینده انقلاب و بیانیه استراتژیک رهبری

سید حسن نصرالله: ادعای آمریکا درباره نفوذ حزب الله در ونزوئلا مضحک است