پیام ویژه

آخرين مطالب

کشف شبکه جاسوسی CIA در کشور/ برخورد با 116 تیم تروریستی منافقین سياسي

کشف شبکه جاسوسی CIA در کشور/ برخورد با 116 تیم تروریستی منافقین

  بزرگنمايي:

پیام ویژه-حجت الاسلام سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات پیش از ظهر امروز (جمعه) در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه تهران با گرامیداشت هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) اظهار کرد: در اسلام حکومت و امامت برای مردم و برای آنهاست. تفاوت اسلام با دموکراسی همین است، دموکراسی حکومت مردم بر مردم ولی در اسلام حکومت بندگان صالح را برای مردم مطرح می‌کند.

وی ادامه داد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی حکومت از آنِ آنها و برای آنهاست. وزارت اطلاعات نیز از مردم برای آنها و در خدمت آنهاست. کار اطلاعاتی در وزارت اطلاعات بر پایه احکام شرعی، اخلاق نبوی، قانون جمهوری اسلامی، رهنمودهای امام راحل و هدایت‌ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری است. کار اطلاعاتی در وزارت اطلاعات بر اساس علم و دانش، تجربیاتی که از کار حرفه‌ای به دست آمده و ریل گذاری‌های کار اطلاعاتی با تعریف سند راهبردی اطلاعاتی کشور و مبتنی بر شرایط اطلاعاتی کشور برای تأمین امنیت ملی کشور است.

علوی، کار اطلاعاتی در وزارت اطلاعات را مردم پایه دانست و افزود: کار اطلاعاتی در ایران با همکاری و همراهی مردم و برای آنها است و بدنبال سلب امنیت از دشمنان مردم است. ما به دنبال حفظ امنیت جان، مال و آبروی مردم هستیم. دستاوردهای مجاهدت‌های خاموش سربازان گمنام امام زمان در عرصه‌های مختلف، حماسه‌های بسیاری را آفریده که بیان آنها در این فرصت کوتاه ممکن نیست.

وی ادامه داد: در یکسال گذشته با 114 تیم تکفیری، 116 تیم مرتبط با منافقین، 44 تیم ضد انقلابی، 380 تیم قاچاق مواد مخدر برخورد شده است و عملیات 188 تیم عملیاتی خنثی شد که از جمله آنها می‌توان به آخرین آنها و دستگیری 4 نفر در جنوب غرب کشور و کشف 15 هزار فشنگ کلاشینکف از این افراد اشاره کرد.

علوی گفت: صدها تلاش سرویس‌های بیگانه برای جذب افرادی از داخل کشور برای همکاری با آنها شناسایی و خنثی شده و از به دام افتادن صدها نفر از نیروهای مفید کشور صیانت شده است.

وزیر اطلاعات گفت: ده‌ها جاسوس که جذب سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه شده بودند در مراکز حساس کشور شناسایی و به دستگاه قضائی معرفی شدند. گزارش شناسایی این جاسوس‌ها موجب بهت و حیرت همه کسانی شد که در جریان این عملکرد وزارت اطلاعات قرار گرفتند و سرویس‌های بیگانه که این افراد را جذب کرده بودند را دچار سرگیجگی کرد.

وی در ادامه به عملکرد وزارت اطلاعات در حوزه ضد جاسوسی اشاره کرد و گفت: وزارت اطلاعات در حوزه ضد جاسوسی، راهبرد را از ضدجاسوسی پدافندی به ضد جاسوسی آفندی و تهاجمی تغییر دادیم و در مقابله با سرویس‌های اطلاعاتی متخاصم و دشمن ضربه‌های کاری را به آنها وارد کردیم. در یک فرآیند پیچیده در برابر سرویس اطلاعاتی آمریکا (CIA)، شبکه جاسوسی این سرویس با 290 جاسوس در کشورهای مختلف از جمله کشور خودمان شناسایی شدند و در تبادل اطلاعات با سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای دوست، این اطلاعات در اختیار آنها قرار گرفت و در کشورهای مختلف عوامل CIA شناسایی و دستگیر شدند.

علوی گفت: اقدامات ما در شناسایی عوامل CIA موجب به هم ریختگی در این سرویس شد. به گونه‌ای که در آمریکا کمیته شکست تشکیل دادند و رئیس CIA ضربه وارده از سوی ایران به سرویس اطلاعاتی آمریکا را تأیید کرد. یاهونیوز نیز با 11 نفر از صاحب نظران اطلاعاتی آمریکا مصاحبه داشت و از ذکر نام آنها خودداری کرد اما یکی از آنهایی که نامش منتشر شد «اروین مکلو» تحلیل‌گر امنیت ملی آمریکا است که می‌گوید این موضوع یکی از فاجعه آمیزترین شکست‌های بعد از 11 سپتامبر است. یکی دیگر از مقامات آمریکایی که نخواسته نامش فاش شود گفته زمانی که سازوکار منابع ما شروع به هم از پاشیدن کرد این سوال بوجود آمد که آیا خانه پوشالی ساخته بودیم؟

وزیر اطلاعات ادامه داد: یکی دیگر از مقامات آمریکایی می‌گوید زمانی که این اتفاق افتاد گویا هیچ مسئله‌ای دیگر برای CIA وجود نداشت. وقتی سوخت و سوزهایی به این شدت در منابع اطلاعاتی و جاسوسی رخ می‌دهد همه چیز در آنجا بسیار بد و تاریک پیش می‌رود. ضربه به گونه‌ای بود که آمریکایی‌ها از آن به عنوان افتضاح اطلاعاتی یاد کردند.

علوی خاطرنشان کرد: ان شاءالله در آینده‌ای نزدیک این حماسه اطلاعاتی در مصاف با CIA از طریق رسانه ملی و دیگر رسانه‌ها در اختیار مردم شریف قرار خواهد گرفت. شبیه این ضربه به شبکه اطلاعاتی MI6 انگلستان هم وارد شد که آن هم در آینده‌ای نزدیک و در موقع خودش به استحضار مردم عزیز رسانده می‌شود.

وی با اشاره به ضربات سنگین اطلاعاتی به رژیم اشغالگر قدس اظهار داشت: فرزندان ملت ایران در وزارت اطلاعات سلطه اطلاعاتی خود را تا اعماق رژیم اشغالگر قدس گسترش دادند که صدای خود آنها نیز درآمد و اعلام کردند برخی از افراد کابینه دولت اشغالگر قدس جلب همکاری با وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران شده‌اند. در یکی از این اقدامات ضد جاسوسی، شرکتی را که در یکی از مراکز حساس قطعات معیوب تزریق می‌کرد شناسایی کردیم که اگر کشف نمی‌شد و آن مرکز راه اندازی می‌شد یک فاجعه بشری رخ می‌داد. ضد جاسوسی وزارت اطلاعات موفق به کشف آن مجموعه و خنثی کردن این اقدام و شناسایی قطعات معیوب شد.

علوی تصریح کرد: در حوزه مبارزه با مفاسد اقتصادی، وزارت اطلاعات بر مفسدان و اخلالگران اقتصادی بی‌رحمانه تاخته و صدها هزار هکتار زمین منابع ملی که عدوانی تصرف شده بود از تصرف خارج کرد و مبارزه جدی با قاچاق کالا و ارز و صیانت از اموال مردم در سیستم بانکی را سرعت دادیم که به دو نمونه آن اشاره می‌کنیم.

وی افزود: در شرکتی که وابسته به یکی از بانک‌ها در خارج از کشور بود، 209 میلیون درهم اماراتی به سرقت رفت و سارق که یک زن بود به کشورهای مختلف متواری شد که قدرت اطلاعاتی وزارت اطلاعات، آن را دنبال کرد و آن را به کشور برگرداند و توانستیم سرمایه مردم را به آنها بازگردانیم. همچنین افرادی که یکی از بانک‌ها را هک کرده و 150 میلیارد پول مردم را تصاحب کرده بودند و به یکی از کشورهای همسایه گریخته بودند شناسایی و به کشور برگرداندیم و توانستیم اموال مردم را بازگردانیم.

وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: در کنار برخورد قاطع با مفسدین در عین حال امنیت اقتصادی همواره مدنظر وزارت اطلاعات است. رهبر انقلاب نیز همواره تاکید دارند که فعالان اقتصادی باید احساس آرامش کنند. ما نیز در جهت اقتصاد مقاومتی و رونق تولید داخلی تلاش خود را به کار گرفتیم و جایی که احساس کردیم فعالان اقتصادی در مسیر اشکال قرار بگیرند آنها را راهنمایی و تذکرات لازم را به آنها داده و از آنها صیانت کردیم.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی این وزارتخانه برای امدادرسانی به مردم سیل زده کشورمان اظهار داشت: در سیل اخیر کارکنان وزارت اطلاعات همراه با مسئولین و نیروهای مسلح و نیروهای مردمی در مناطق سیل زده حضور پیدا کرده و مردم را همراهی کردند و بخشی از حقوق خود را به مردم سیل زده هدیه کردند.

وزیر اطلاعات با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران گفت: تحریم‌های آمریکا علیه ایران تأثیر خودش را از به برکت مقاومت مردم در سایه هدایت مقام معظم رهبری از دست داده است.

وزیر اطلاعات ادامه داد: مقامات مختلف کشورهای دیگر که به ایران سفر کردند اذعان دارند فکر نمی‌کردند ایران آنقدر قوی باشد که بتواند در برابر فشار تحریم آمریکا مقاومت کند و ما اثرات این مقاومت و ایستادگی را در کشورهای همسایه می‌بینیم که آنها به سمت همکاری و تعامل با ایران اسلامی آمده اند و از وزارت اطلاعات درخواست نشست، مذاکره و تعامل دارند.

وی ادامه داد: قوت و قدرت جمهوری اسلامی نتیجه وحدت و همبستگی همه مردم و مسئولان در سایه هدایت‌های مقام معظم رهبری به ویژه در گام دوم انقلاب اسلامی است و ما باید این وحدت را مستحکم‌تر از گذشته ادامه دهیم و حضرت علی (ع) در این باره می‌فرماید هر ملتی که دست به دست هم دهند و کارها را با همدلی و همدستی پیگیری کنند کارشان پیش می‌رود و پیوندشان ناگسستنی می‌شود. رسول اکرم (ص) نیز در این خصوص می‌فرمایند امت من! با هم اختلاف نداشته باشید چرا که ملت‌هایی که پیش از شما دچار اختلاف شده اند از بین رفته و نابود شده اند.

علوی تصریح کرد: وزارت اطلاعات از یک سو با جامعه اطلاعاتی خود از قبیل ارتش، سپاه، نیروی انتظامی، قوه قضائیه، بسیج، وزارت کشور، وزارت دفاع، شورای عالی امنیت ملی، ستاد کل نیروهای مسلح، شورای امنیت کشور و همه دستگاه‌های مؤثر بر امنیت کشور دست برادری و وحدت داده است و وحدتی مثال‌زدنی در دستگاه‌های امنیتی کشور شکل گرفته که نتیجه آن امنیتی پایدار در منطقه ناآرام غرب آسیاست.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ارتش، ارتقایی که به “اس 300” روسی داده باورنکردنی است

نامزد دموکرات آمریکا: ترامپ در مقابل ایران سردرگم است!

بسته انتخاباتی مجلس یازدهم؛ اصلاح طلبان در حال بازسازی قدرت و اصولگران در خوف و رجا!

غابیان قطعی استقلال برای دربی فردا مشخص شدند+عکس

آماری که با دلیل برنده قطعی دربی 90 را مشخص می‌کند+عکس

خبر نگران کننده برای کالدرون و پرسپولیس درباره دربی 90

ظریف: خود سعودی‌ها هم داستان دخالت ایران در حمله به آرامکو را باور ندارند

مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا از سمتش استعفا می‌کند

اسپر: ایران برای یمنی‌ها سلاح تامین می‌کند

آغاز تظاهرات علیه السیسی در پایتخت مصر

حملات پهپادی و موشکی یمن به عربستان متوقف شد

ظریف از نشست وزیران خارجه ایران و کشورهای 1+4 در نیویورک

آمریکا از اعمال تحریم‌های بیشتر علیه بانک‌های ایرانی خبر داد

وزارت بهداشت ترکیه: در مرز سوریه آماده باش هستیم

واکنش ظریف به تحریم‌های جدید آمریکا/ واشنگتن به تحریم‌‌ معتاد شده است

نانسی پلوسی: مسئول دفاع از عربستان سعودی نیستیم

پمپئو: به فشارهای حداکثری علیه ایران ادامه خواهیم داد

ظریف وارد نیویورک شد

واکنش ایران به حمله انتحاری در ولایت «زابل» افغانستان

مقامات پنتاگون در خصوص اقدام نظامی ترامپ علیه ایران هشدار دادند

مقام آمریکایی: در مواجهه با ایران بازدارندگی خود را از دست داده‌ایم

واکنش روسیه به تحریم بانک مرکزی

معمار تحریم‌های آمریکا تحریم‌های جدید علیه ایران را مسخره کرد

ادعای جدید ترامپ برای حمله به 15 نقطه در ایران

پادشاه عربستان: اقدامات مناسب برای تامین امنیت خود را اتخاذ می‌کنیم

ابهام درباره بانکی که آمریکا می‌گوید آن را تحریم کرده است+بیانیه خزانه داری

حساب بانکی یارانه‌ بگیران چک می‌ شود ؟

توافق بزرگ ایران و ترکیه

سیدحسن نصرالله: دوباره می‌خواهند عربستان را بدوشند/ ترامپ برای دیدار با روحانی گدایی می‌کند

واکنش روسیه به تحریم بانک ملی

شکل واگذاری شرکت‌ های دولتی تغییر می‌ کند

تغییرات قانون تجارت نظم تجاری کشور را به هم می‌ زند

کاهش تقاضای ارز در بازار با راه‌اندازی سیستم جایگزین سوئیفت

اگر به ایران تجاوز کنید اسرائیل در نصف روز خاک می‌شود

درآمد 70 درصد ایرانی‌ ها پایین‌ تر از خط فقر

موحدی‌کرمانی: رئیسی مچ دزدها را می‌گیرد

ترامپ چه بر سر اقتصاد آمریکا آورد ؟

الان وقت خرید کدام خودروها نیست ؟

آرامکو: عربستان در تحویل محموله‌های نفتی تأخیر خواهد داشت/ توقف صادرات نفت سبک عربستان

ارز اربعین را چه قیمتی و کجا تهیه کنیم ؟

برنامه‌ دولت برای حذف یارانه ایرانیان خارج‌ نشین

بیکار شدن 11 هزار کارمند خودرویی در کشور

پاسخ ظریف به وارونه نمایی تازه پمپئو

کشتی آزاد قهرمانی جهان/شکست جردن باروز در نیمه‌نهایی مقابل روسیه

زمان خداحافظی با پراید و پژو 405

بیشترین میلیاردرها در کجای دنیا زندگی می‌ کنند ؟

سه دلیل وجود پتانسیل افزایشی قیمت طلا

بزرگترین مشتری نفتی عربستان چطور به زانو در می‌ آید ؟

واگذاری سرخابی‌ ها از برندشان شروع می‌ شود

جزییات تخصیص آب دریای عمان به سه استان