پیام ویژه

آخرين مطالب

محسن رضایی: آوردن ناو هواپیمابر آمریکایی‌ها فقط ژست و مانور بود سياسي

محسن رضایی: آوردن ناو هواپیمابر آمریکایی‌ها فقط ژست و مانور بود

  بزرگنمايي:

اخبار ویژه -
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین: محسن رضایی بامداد یکشنبه در برنامه "نگاه یک" سیما با بیان اینکه انقلاب ما عمیق و با آرمان‌های بزرگی بوده است، افزود: اگر انقلاب فقط در حد یک اصلاح یا ترمیم مختصر بود اکنون نه نامی از امام راحل بود و نه اینکه دشمنی‌ها با ما ادامه می‌یافت.
اهم اظهارات وی را به نقل از خبرگزاری ها بخوانید؛
*آمریکا مخالف راه جمهوری اسلامی ایران است بنابراین درگیر می‌شود و ما وادار می‌شویم که مقاومت کنیم. راه، مقاومت برای پیشرفت کردن است و آمریکایی‌ها پیشرفت جمهوری اسلامی ایران را به ضرر خود می‌دانند زیرا شکل گیری قدرت بزرگ و مستقل در شمال خلیج فارس و کانون انرژی جهان برای آمریکا غیر قابل تحمل است.
*آنها می‌خواهند به دوران‌های قاجار و پهلوی که جزو سیاه‌ترین دوران ایران بوده برگردیم بنابراین مبارزه ما بسیار طبیعی است و تا رسیدن به اهداف و آرمان‌های بزرگ خود، این مبارزه را در پیش داریم.
*علت خودداری ترامپ از جنگ با ایران توانمندی‌های دفاعی قدرتمند ایران است. آنها می‌دانند توانایی نظامی ایران به حدی رسیده است که اگر کوچک‌ترین اقدامی را انجام دهند همه منطقه آتش می‌گیرد و برای رژیم صهیونیستی و دوستان و منافع آمریکا چیزی در منطقه باقی نخواهد ماند.
* با مقاومت خود فشارهای نظامی را از طریق ایجاد توانایی‌های دفاعی، امنیتی، سیاسی و موشکی به بازدارندگی بزرگی تبدیل کردیم.
*در این 40 سال تحریم بودیم هر چند که اکنون شدیدترین تحریم‌ها را داریم اما در سال 91 هم تحریم سنگینی شدیم. باید کاری کنیم که تحریم‌های کنونی به عنوان آخرین تحریم‌ها از جلوی ملت ایران کنار برود و راه حل آن این است که مقاومت انقلابی و فعال را در پیش بگیریم و باید به نتیجه برسیم تا آمریکا دیگر به فکر تحریم علیه ما نیفتد.
*در حال حرکت به سمت قدرت منطقه‌ای شدن هستیم و این مسئله برای آمریکا گران تمام شده است.
*آمریکا همچنین می‌خواهد از طریق فشارهای اقتصادی، مردم را به شورش وادارد تا امنیت کشور را از داخل، تخریب کند و در پی این هستند که جمهوری اسلامی ایران را پای میز مذاکره بکشانند. باید به آمریکایی‌ها ثابت کنیم که همه اقشار جامعه و دولت، متحد و منسجم هستیم و در جامعه، دو قطبی ایجاد نمی‌شود.
*موضوع آوردن ناو هواپیمابر آمریکایی‌ها به منطقه و جنگ، فقط ژست و مانور بود و در عمل، قصد درگیری واقعی نداشتند و اکنون هم از ما بسیار فاصله گرفته‌اند تا از درگیری ناخواسته هم جلوگیری کنند. محاسبات آمریکایی‌ها به هم ریخته است وبه همین علت، تعادل ندارند و در مسیر درست تصمیم گیری نیستند.
*اروپایی‌ها باید به تعهدات برجامی خود عمل کنند، آنها بدانند ما با اینستکس قانع نخواهیم شد و آنها باید به همه تعهدات خود عمل کنند. اینکه فکر کنند که فرصت بیشتری به آنها خواهیم داد خوش خیالی است. آنها می‌خواهند فرصت دو ماهه ای را که به آنها داده‌ایم به چند ماه تبدیل کنند و مقاومت را بشکنند اما نظام جمهوری اسلامی ایران جدی است.
* آمریکا هم باید بداند تا زمانی که این فشارها ادامه دارد، هزینه کردن این فشارها از همه روش‌های مشروع، ادامه خواهد داشت و ترامپ باید بداند هزینه بزرگی را برای ادامه این فشارها خواهد پرداخت و ملت ایران به هیچ وجه مقابل این فشارها تسلیم نمی‌شود.
*عنوان گاو شیر ده برای برخی کشورهای منطقه مانند رژیم سعودی نشان دهنده به گدایی افتادن آمریکایی هاست. آمریکایی‌ها اکنون فقط اسرائیل و عربستان را کنار خود دارند و حتی اروپایی‌ها نیز زیاد با آمریکایی‌ها همکاری نمی‌کنند.
* امروز اروپا به شدت از مسئله جنگ ترسیده است و به آمریکایی‌ها گفته‌اند اگر وارد جنگ شوید اقتصاد اروپا به ورشکستگی کشیده می‌شود. آمریکا با چین و روسیه نیز اختلاف‌های جدی دارد. در مقابل ضعف‌های آمریکایی‌ها اکنون توانایی‌های جمهوری اسلامی ایران بسیار بزرگ است.
* اکنون مهم‌ترین مسئله این است که نباید تسلیم فشارها برای خروج از منطقه و محدود کردن توان موشکیمان شویم و نباید زیر بار مذاکره‌ای که بخواهد نوامیس انقلاب اسلامی و منافع حیاتی ما را خدشه دار کند برویم.
*برای آغاز ایجاد بهبود شرایط اقتصادی کشور باید ایالت‌های اقتصادی ایجاد کنیم و به استان‌ها اختیار دهیم؛ البته به شدت مخالف فدرال سیاسی هستم اما چه لزومی دارد در بخش‌های کشاورزی، صنعتی، بهداشتی و درمانی اختیار را از استان‌ها بگیریم و در تهران متمرکز کنیم.
* هیچ کشور پیشرفته‌ای این گونه توسعه نیافته است. دولت باید امور اقتصاد را به مردم واگذار و فقط نظارت و بر اساس بند سوم اقتصاد مقاومتی با دادن اختیار و تقسیم کار ملی رقابت منطقه‌ای و استانی ایجاد کند و نباید همه امکانات در تهران متمرکز شود.
* مشکل بزرگ اقتصاد کشور تداخل اقتصاد آزاد با آزادی اقتصادی است. در پی اقتصاد آزاد نیستیم اما باید آزادی اقتصادی وجود داشته باشد و وزارتخانه‌ها فقط سیاست گذار باشند و از کارهای اجرایی خارج شوند.
*نباید نسخه اقتصادی یکسان برای کل کشور بنویسیمو به عنوان نمونه برخی صنایع سنگین به اصفهان منتقل شده که افزون بر قطع کردن آب برخی مناطق، اقتصاد بومی این شهر را نیز تهدید کرده‌اند. بسیاری از هنرهای بی نظیر اصفهان در حال محو شدن است و کسی به آن رسیدگی نمی‌کند. اگر میلیاردها دلاری که در صنایع سنگین این استان سرمایه گذاری شد به صنایع دستی و بومی اصفهان اختصاص می‌یافت بهتر نتیجه می‌داد. سو مدیریت اکنون بیشترین آسیب را به خوزستان وارد کرده که با آن همه منابع دچار بیکاری بسیار و مهاجرت جوانان است. منابع ملی مانند نفت و گاز باید جزو بیت المال باشد اما پول آن بین استان‌ها تقسیم و دارایی‌های دولت مولد شود.
*اگر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اجرا شود نرخ ارز تا هفت هزار و 500 تومان نیز کاهش می‌یابد.
*در همه دنیا حساب همه بنگاه‌ها و اشخاص شفاف است اما در کشور ما با توجه به اینکه سازمان‌ها به یکدیگر با سامانه‌هایی متصل هستند اما برای جلوگیری از فرار مشتریان خود اطلاعات آنها را در اختیار دیگر دستگاه‌ها نمی‌گذارند.
* انضباط اقتصادی در کشور وجود ندارد و ریخت و پاش های زیادی انجام می‌شود. زمانی که نرخ ارز افزایش می‌یابد بهای مسکن نیز بالا می‌رود در حالی که ارتباطی بین مسکن و ارز وجود ندارد و این نشان می‌دهد نظمی در اقتصاد کشور نیست. مقاومت اقتصادی آنچه که دشمنان به معنای ریاضت اقتصادی برای مردم تبلیغ می‌کنند نیست بلکه افزایش اشتغال، رونق تولید و بهبود وضع معیشت مردم است. اینکه رسیدگی به لوایح اِف اِی تی اِف و سی اِف تی از صحن مجمع تشخیص مصلحت نظام به کمیسیون‌های آن ارجاع شده است به معنی خارج شدن بررسی این لوایح از دستور کار مجمع نیست بلکه سوالات جدی از دولت درباره این لوایح داریم که تاکنون دولت پاسخی برای آنها نداشته است.
* صحبت‌های مقامات آمریکایی در باره این لوایح روز به روز طرفداران اِف اِی تی اِف و سی اِف تی را کمتر می‌کند زیرا همه متوجه می‌شوند فشارها برای تصویب این لوایح در جهت همکاری نیست بلکه برای افزایش فشارها بر ماست. با انسجام و برادری و فعال کردن اقتصاد مقاومتی نه تنها آمریکایی‌ها را شکست می‌دهیم بلکه به بازدارندگی اقتصادی خواهیم رسید.
منبع : خبرآنلاین
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

حسن روحانی : فرصت اروپا برای جبران بسیار کوتاه است

حضرتی به جای عارف؛ تغییر در ریاست فراکسیون امید جدی شد

پزشکیان:صدها هادی رضوی در کشور وجود دارند

کدخدایی: اظهارات محمد رضا خاتمی برایم اهمیتی ندارد

سخنگوی فراکسیون ولایی: ترمیم کابینه به نفع دولت است

جوانفکر و شریف‌زاده: از وضعیت عبدالرضا داوری خبری نداریم

خانواده وزیر نیرو با چه کیفیتی زندگی می‌کنند؟

"آبه" قبل از آمدن به ایران چه گفت؟

فلاحت پیشه:ذوالنور حرفهایی می زند که واقعیت ندارد/دست روی قرآن گذاشتن و قسم خوردن،کار اوست نه من

واکنش تند صادقی به اظهارات کرباسچی: بهتر است سکوت کنید!

ایمانی: مجلس اصلاح‌طلب یا اصولگرا بهتر از مجلس پوپولیست است

دیدار آبه با رهبر ایران سرنوشت‌ساز خواهد بود

حسن رسولی : جبهه انتخاباتی اصلاح‌طلبان شامل همه احزاب می‌شود

چرا ایران «نزار زاکا» را آزاد کرد؟

وزیر خارجه آلمان وارد ایران شد

صوفی: مذاکره با این دولت آمریکا، سم مهلک است

طرح استیضاح وزیر نفت در جریان است

شینزو آبه حامل چه پیامی است؟

حشمت علوی، فعال رسانه‌ای که وجود خارجی ندارد +عکس

اصلاح‌طلبان مجلس ریاست کمیسیون فرهنگی را از دست دادند

صادق زیباکلام: جریان سومی در کشور تشکیل نخواهد شد

احتمال دعوت ژاپن از روحانی، برای نشست سران گروه 20

پاسخ دکتر جلیلی به یک سوال: «چرا مردم برخی شعارهای جریان انقلابی را باور نمی‌کنند؟»/ سعیدجلیلی: مردم از اشرافیگری خسته‌اند؛ به ما هم اعتماد نمی‌کنند چون تناقضات را می‌بینند!

الجزیره: ایران حاضر به مذاکره تحت فشار نیست

توضیح ظریف درباره ورود میانجیگران به تهران

صف میانجیگری در تهران

باز هم معمای وحدت ؛ نسخه اصولگرایان برای انتخابات مجلس چه خواهد بود؟

محسن رضایی: آوردن ناو هواپیمابر آمریکایی‌ها فقط ژست و مانور بود

کرباسچی : کسی درباره شایعه «پرستو بودن» مقتول اطلاع دقیقی ندارد

چرا ترامپ خواهان گفتگوی بدون پیش‌شرط با ایران است؟

سخنان مکرون در دیدار با ترامپ، تاسف آور بود/ مردم در روز قدس معامله قرن را به معادله بی‌هویتی صهیونیستی بدل کردند/ مجلس پیگیر موضوع مسکن است

روحانی: ایران و ترکیه می‌توانند مشکلات تاسف‌بار منطقه را حل‌وفصل کنند

شرط موفقیت سفر آبه به تهران از دید سخنگوی شورای عالی امنیت ملی

تهدیدهای ترامپ ما را یاد «چوپان دروغگو» می‌اندازد

ماس قبل از دیدار با ظریف وارد بغداد شد

گلوریا هاردی منتشر کرد: اتاق کار عجیب ساعد سهیلی + عکس

نخست‌وزیر سابق قطر: ایران آسیبی به ما نزده، چرا باید با آنها دشمن باشیم؟/ بن‌سلمان با ایران، بحران سوریه را حل کند

«صف اول» امن‌تر از همیشه؛ میثم‌ها می‌دانند هنوز خیلی با دار فاصله دارند...

اوباما پادکست می سازد/ فرصتی برای ارتباطی متفاوت

تأثیر پوشالی تحریم‌های آمریکا بر صنعت پتروشیمی ایران

آیت‌الله جوادی آملی: کسی که سفارت عربستان را آتش زد، تقبیحش می‌کنیم

واکنش عضو جبهه پایداری به استعفای وزیر روحانی: ‌می‌خواهند آموزش و پرورش را به قهقرا بکشانند

وزیر دفاع: ادعای ‌آمریکایی‌ها برای مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران، حیله‌گری است

رقابت 4 گانه برای امنیتی‌ترین کرسی مجلس

میلیتاری‌تایمز: اف-22 ها و اف 35 ها و سامانه های پاتریوت از با قدرت ایران نابود می شوند

مسکو: معامله با آمریکا و اسرائیل برای خروج ایران از سوریه «مضحک» است

پشت پرده یک استعفا/ آیا بطحایی برای انتخابات مجلس استعفا داده است؟

چرا بعضی‌ها «زود از کوره در می روند؟!»

پاسخ آیت‌الله خامنه‌ای به سوال شمخانی درباره جنگ در خلیج فارس/ دستور رهبری برای تجهیز نیروی زمینی سپاه به تانک‌های سنگین و تجهیزات پیشرفته

آمار تکان دهنده خشونت و تجاوز جنسی علیه کودکان در آلمان