پیام ویژه

آخرين مطالب

يادداشت

شعاری که اصلاح‌طلبان جدی نگرفتند

پیام ویژه-آرمان ملی-صادق زیبا کلام/ وقتی که در دی ماه 96 و در جریان ناآرامی‌هایی که عمدتا با مشارکت دهه هفتادی‌ها ابتدا در مشهد، سپس در تهران و در بسیاری از شهرهای دیگر اتفاق افتاد؛ شعار اصلاح‌طلب، اصولگرا دیگه تمومه ماجرا برای نخستین بار شنیده شد

عباس عبدی/گزارش ملی رسانه

پیام ویژه-هنگامی که ساختمان پلاسکو آتش گرفت و فرو ریخت، بسیاری از مردم نه تنها نگران شدند، بلکه مهم‌تر از آن خواهان این بودند که بدانند چرا چنین حادثه‌ای رخ داد؟

رمز گشایی از سخنان اخیر حداد عادل

پیام ویژه-مقاله حاضر توسط عباس موسایی - استاد دانشگاه در روزنامه آرمان ملی منتشر شده و نشر آن در این پایگاه به معنای تایید جهت گیری آن نیست:

داستان یمن در ماه‌های پایانی

اخبار ویژه - عربستان سعودی در اداره جنگ یمن و در برون‌رفت از آن دچار بحران اساسی است.

تلاش غرب برای پیشبرد FATF با طناب پوسیده‌ اینستکس

اخبار ویژه - اروپایی‌ها که قبل از این به بهانه‌ راه‌اندازی SPV و عملیاتی کردن اینستکس از ایران درخواست کرده بودند برنامه‌ اقدام FATF را هر چه سریعتر اجرا کند، این‌بار به بهانه‌ تسهیل تراکنش‌ها در سازوکار اینستکس می‌خواهند FATF را جلو ببرند.

بانک‌های خصوصی چه بلایی سر مردم آورد؟

اخبار ویژه - اصلاح‌طلبان درحالی از اواخر دهه 70 نسبت به تأسیس بانک‌های خصوصی اقدام قانونی و عملیاتی کردند که به اعتقاد فعالان اقتصادی راه‌اندازی این بانک‌ها نقطه آغاز انحراف جدی سیستم بانکی بوده است.

مثل همیشه با مردم

پیام ویژه-دكتر یدالله جوانی/هفته گذشته دو خبر مهم در رسانه‌ها انتشار یافت كه هر دو جنبه دستوری داشت و از سوی رهبر معظم انقلاب صادر شده بود: 1ـ بازار را تنظیم كنید. 2ـ با جنگل‌خواری در گلستان برخورد كنید. ا

خدشه به تفکیک قوا

پیام ویژه-بیژن عباسی معاون پژوهش و ترویج قانون اساسی معاونت حقوقی رئیس جمهوری درمقاله ای در روزنامه ایران نوشته است:

احساس و ادراک بانک مرکزی!

پیام ویژه – پیام ویژه در مورد محتوا و جهت گیری مطلب نقل شده هیچ مسئولیتی ندارد و فقط برای اطلاع خوانندگان خود منتشر می نماید.

نقطه شروع کاهش تنش!

پیام ویژه – پیام ویژه در مورد محتوا و جهت گیری مطلب نقل شده هیچ مسئولیتی ندارد و فقط برای اطلاع خوانندگان خود منتشر می نماید.

چالش بی‌حاصل

پیام ویژه-یكی از چالش‌های همیشگی در جوامعی چون ایران كه در حال گذار هستند، كشمكش میان نیروهای سنتی و محافظه‌كار با نیروهای طرفداران تغییر و تحول‌خواه و مدرن است.

کانالیزه شدگی؛ ناآگاهانه، اما خودخواسته

پیام ویژه-گزارش‌ها و برآورد‌های استخراجی از رصد فضا‌های رسانه‌ای جهت اطلاع در اختیار مسئولین و مدیران قرار داده می‌شود و در تصمیم گیری‌های آن‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد.

بصیرت/تقابل دو دستگاه محاسباتی

پیام ویژه-تقابل غرب و جمهوری اسلامی ایران بر اساس نظریات گوناگونی تفسیر و تحلیل شده است. برخی تحلیلگران غربی و داخلی تمایل داشته‌اند محاسبات چند ماه گذشته غرب در تقابل با جمهوری اسلامی را بر مبنای نظریه «بازی بزدل» یا «چیکن گیم» تفسیر کنند.

دیپلماسی در تنگه هرمز

یام ویژه-آرمان- محمدحسین لطف‌الهی: ناکام ماندن سیاست‌های آمریکا در خصوص اجماع‌سازی علیه ایران باعث شد واشنگتن در پی آن برآید که با ایجاد تنش در منطقه و مقصر نشان دادن ایران، تهران را عامل اصلی برهم زدن نظم و امنیت منطقه نشان دهد.

لزوم سیاست‌ورزی اصلاح‌طلبان در چارچوب عادی سازی

پیام ویژه-از بدو روی کار آمدن دولت روحانی، چیستی، کیستی و مبانی نظری حاکم بر خط و مشی این دولت محل بحث نظریه پردازان، استراتژیست‌ها، سیاست‌ورزان، کنشگران، ژورنالیست‌ها و جریان‌های سیاسی بوده است. هر کدام از این نحله‌ها و گروه‌ها، مبتنی بر نظر و منظر، زمینه و زمانه، علایق و سلایق، مطالبات و مقومات، دانش و بینش و عینکی که با آن به سپهر سیاست نظر می‌افکنند، توصیف و تبیینی خاص از دولت اعتدالی ارائه کرده‌اند.

بازگشت صهیونیست‌ها به عصر حجر!

اخبار ویژه - چندی قبل، مقامات صهیونیست تهدید کرده بودند که چنانچه جنگی رخ دهد، لبنان را به عصر حجر بازمی‌گردانند که با پاسخ زیرکانه دبیر کل حزب‌الله مواجه شد.

راهکار اصلاحات برای فرار از پاسخگویی: تشکیل دیکتاتوری به اسم جمهوری!

اخبار ویژه - گفته‌ها و نوشته‌های مدعیان اصلاحات حاکی از آن است که به دلیل آنکه خود را بازنده می‌بینند، تحرکات و اقدامات رادیکالی‌تر مانند حمله به قانون اساسی را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

طبل توخالی

پیام ویژه-پرهیز از دوقطبی کردن جامعه بیمی برآمده از منطق و عقلانیت بود که بارها از سوی دلسوزان کشور مطرح شد اما حیف و صد حیف! نه تنها این ندا مورد توجه و امعان نظر قرار نگرفت بلکه اردوگاه‏های سیاست‏، آن انذار را به سوی سلطه و تمامیت‏ طلبی سوق دادند.

«گاندو2» ساخته نشود!

پیام ویژه-«نام در کردن» یا «صدا در کردن» فی‌نفسه نمی‌تواند مثبت باشد.فلان قاتل هم معروف است و اسم اش سر زبان ها اما نه به خوشنامی بلکه به بدنامی .یا نام فلان سلبریتی هم در سر تیتر رسانه ها قرار دارد اما باز هم نه به خوشنام بلکه به رفتارها و سخنان چیپ اش شهره شده .

ثروتمندان فقیر تر از فقیر

پیام ویژه-فیلمی در فضای مجازی منتشر شده است که در آن، خبرنگار از میزان پرداختی به ازای جلسات از رئیس شورای شهرستان پردیس سؤال می کند و او در جواب می گوید من به این 10 یا 15 میلیون نیازی ندارم

اصول‌گرایان از زیادی داوطلبان نامزدی می‌نالند و اصلاح‌طلبان از تعداد کم آنها تنزل رهبری در اصلاح‌‌طلبان

پیام ویژه-مولانا در دفتر ششم مثنوی معنوی، داستانی دارد اخلاقی و تفکربرانگیز به نام «گنج‌نامه» که در آن شخصی فقیر بعد از تلاش‌های بسیار که مال و منالی نمی‌رسد، ندایی غیبی می‌شنود که نقشه گنجی را از محلی که نشانی آن داده شده به دست آورد و با آن غنی شود.

قرار بود وحدت‌آفرین باشد اما ...

پیام ویژه-اصول‌گرایان در بازه‌های زمانی منتهی به انتخابات، رفتارهای سیاسیِ هیجانی از خود بروز می‌دهند.

استفاده از حق قانونی در برجام

پیام ویژه-امروز شانزدهم تیرماه روز پایان مهلت 60 روزه‌ایست که جمهوری اسلامی ایران برای طرفهای اروپائی جهت اجرای تعهدات برجامی آنها تعیین کرده است. اگرچه طرفهای اروپائی مراتب حمایت لفظی از برجام را مرتباً اعلام کرده‌اند ولی در میدان عمل به تعهدات خود پایبند نبوده‌اند.

آقای زیباکلام ایران گربه‌ی جلوی سالن غذاخوری نیست!

پیام ویژه-دکتر صادق زیباکلام در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور باز هم به منطق تکراری و رد شده‌ای متمسک شده است که دستاورد صنعت هسته‌ای برای ایران را جز دشمن‌تراشی نمی‌داند و قائل است اگر هم این صنعت منفعتی برای ایران و ایرانی داشته به هزینه‌ای که برای آن پرداخته شده، نمی‌ارزد.

کرامت انسانی از منظر قرآن کریم و ائمه علیهم‌السلام

اخبار ویژه - از جمله ویژگی‌های رفتار کریمانه اعطای قبل از سوال،اجابت قبل از دعوت، بخشش قبل از پوزش،کم را به زیاد جواب دادن، مدارا کردن با مردم، کمک به مردم، خطاپوشی و … است...

دروغ بزرگ گروه G20 در نشست ژاپن

اخبار ویژه - تأکید کشورهای گروه 20 در اوساکای ژاپن در پایبندی به موافقت‌نامه پاریس در حالی است که این کشورها عملکرد ضعیفی در اجرای این موافقت‌نامه داشته‌ و بین و حرف و عمل آنها تضاد وجود دارد.

پاسخ به سیاست تهدید

پیام ویژه-مقاله حاضر نوشته آقای جلال خوشچهره است که در روزنامه ابتکار امروز نشر شده است:

اقتصاد دهه 60 قابل کپی است ؟

اخبار ویژه - این روزها که اقتصاد ایران زیر فشار ناکارآمدی داخلی و تحریم خارجی قرار گرفته، پیشنهادهایی پرشمار به دولت شده و می‌شود. یکی از این پیشنهادها اجرای سهمیه‌بندی و اصطلاحا کوپنی کردن همه یا بخش‌هایی از اقتصاد مانند دهه 1360 است.

پیروز انتخابات اسفندماه چه کسی است؟!

اخبار ویژه - با نگاهی به شواهد و قرائن موجود به نظر می رسد که اصولگراها و در رأس آنان تشکیلاتی مانند «جمنا» همچون گذشته در ماه های منتهی به انتخابات از خواب زمستانی بیدار شده و به یکباره فعالیت های پرشمار خود را برای جلب رای مردم انجام خواهند داد و از طرفی اصلاح طلبان که کارنامه ای غیرقابل قبول را در 6 سال گذشته از خود به نمایش گذاشته اند با تکیه بر مسائل اجتماعی و جوسازی های رسانه ای سعی دارند رای مردم ناراضی را بار دیگر به سمت خود جلب کنند.

ساير مطالب