پیام ویژه

آخرين مطالب

يادداشت

تاگس اشپیگل: اظهارات ترامپ درمورد ایران «غیرمسوولانه» و «ضد ونقیض» است

اخبار ویژه - تاگس اشپیگل امروز (دوشنبه) در مطلبی نوشت: «دونالد ترامپ» عادت دارد که غیرمسوولانه و ضدونقیض سخن بگوید. اگر کسی از مخالفان ترامپ سخنی بگوید، او حملاتش را با توهین و بی احترامی همراه می‌کند.

کاسبی جدید کارمندهای رسمی

اخبار ویژه - لزوم معرفی ضامن کارمند برای دریافت وام و وجود خلاء قانونی در این بخش موجب‌شده که سودجویان به دنبال کسب درآمد از این راه باشند.

تحلیل القدس العربی از نقش ترامپ در مأموریت شینزو آبه در تهران

پیام ویژه-حسن فحص در القدس العربی نوشت: تصمیم رئیس جمهور آمریکا در مورد اعمال تحریمهای جدید اقتصادی که بخش صنعت پتروشیمی ایران را هدف گرفته، بحران بین تهران و واشنگتن را به نقطه صفر بازگرداند؛ یعنی همان نقطه ای که با خروج ترامپ از توافق هسته ای و بازگرداندن تحریمهای ایران شروع شد.

از این صفوف اول، تا آن صفوف آخر

اخبار ویژه - محسن شهمیرزادی: چند سالی می‌شود ماجرای شعرخوانی پیش از نماز عید فطر تبدیل به یکی از حواشی مهم‌تر از متن این تبدیل شده است.

جشن تولد ملکه انگلیس از جیب ملت ایران! / اقدام بد سفارت انگلیس در تهران

اخبار ویژه - انتخاب روز ملی به عنوان رسمیترین روز هر کشور که در آن مراسمات باشکوه و پرمعنا برگزار می‌شود، در کشورهای گوناگون، ریشه متفاوتی دارد. بسیاری از کشورها، روز استقلال از استعمار انگلیس یا نمایندگان انگلیس را به عنوان روز ملی خود انتخاب کرده اند. اما داستان برای خود انگلیسی ها، کمی متفاوت است.

سایه دست نامرئی بر سفر آبه

اخبار ویژه - آدام اسمیت به‌تعادل‌رسیدن خودکار عرضه و تقاضا در بازار آزاد را به «دست نامرئی» (invisible hand) نسبت می‌داد.

به دنیاآمدن فرزندان سلبریتی‌ها در خارج جرم است؟

اخبار ویژه - روزنامه جوان نوشت: به تازگی مد شده است که چهره‌های مشهور هنری، ورزشی یا حتی فرزندان برخی چهره‌های سیاسی برای به دنیا آوردن فرزند خود به آمریکا یا یکی از کشورهایی که قانون ارائه تابعیت‌شان بر اساس خاک و تولد در سرزمین‌شان اعطا می‌شود سفر می‌کنند.

چرا تا آمریکا نرود صلح به افغانستان نمی آید؟

اخبار ویژه - حضور 17 ساله آمریکا در افغانستان دستاورد خواصی برای این کشور نداشت و واشنگتن به علت مشکلات داخلی و بین المللی توان پرداخت هزینه های هنگفت حضور در افغانستان را ندارد.

رادیكالیسم دنده ‌عقب ندارد

اخبار ویژه- سرمقاله روزنامه فرهیختگان دلیل اظهارات اخیر احمدی‌نژاد برای كناره‌گیری روحانی را سه‌برابر شدن نرخ ارز دانسته است

روحانی یلتسین نیست

اخبار ویژه-روزنامه جوان در سرمقاله روز شنبه خود با توجه به محتوای نشریه خط حزب‌الله كه از سوی دفتر رهبری هر پنجشنبه منتشر می‌شود، سرمقاله‌ای را به رشته تحریر در آورده و در آن تلاش می‌كند تا به غرب اعلام كند «روحانی یلتسین نیست».ا

شورش اشرافیت به‌نام جمهوریت!

اخبار ویژه - محمد مهدی داماد: 1- رسانه‌های مخالف در  3-2 ماه اخیر تلاش داشته‌اند آشوب‌های دی‌ماه 96 را ...

در سرزمین گرگ‌ها نباید گوسفند بود!

اخبار ویژه - جنگ ما جنگ عقیده است و جغرافیا و مرز نمی‌شناسد، و ما باید در جنگ اعتقادیمان بسیج بزرگ‌سربازان اسلام را در جهان به راه اندازیم.

کدام چرخ این‌کالسکه نمی‌چرخد؟! (یادداشت روز کیهان)

اخبار ویژه -افزایش لجام گسیخته و لحظه‌به‌لحظه نرخ دلار و سکه با هیچیک از معادلات اقتصادی همخوانی نداشته و قابل توضیح نیست و این پرسش آزار‌دهنده را در افکار عمومی پدید می‌آورد - و آورده است- که علت چیست؟!

رمزگشایی از پارادوکس رفتاری ترامپ

اخبار ویژه - اظهارات اخیر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا مبنی بر گفت‌وگوی بدون پیش شرط ...

آش رشته و نتایج کنکور!

اخبار ویژه - همین‌طور که پیازها و سیرها را در یک تابه تفت می‌دهید، نمی‌دانم در جریان هستید که قدیم‌ها کنکور چطوری بود؟!

آیا همه پرسی کردستان به استقلال منجر می‌شود؟

اخبار ویژه - امروز منطقه کردستان عراق شاهد برگزاری رفراندومی غیرالزام‌آور درباره استقلال است. دولت خودمختار این منطقه، با وجود مخالفت‌های دولت عراق، توانایی برگزاری این رأی‌گیری را دارد.

بي قانون/وزير ما بايد شازده باشه؟!

اخبار ويژه - متاسفانه ديروز اکثريت کابينه راي اعتماد گرفت و فقط الان وزارت نيرو وزير ندارد، آن هم براي اينکه وزارت علوم تنها نباشد و حوصله‌اش سر نرود.

ماجراي 2 رئيس‌جمهور

اخبار ويژه - شرق: پس از ماجراي توييت دونالد ترامپ که از آن شائبه نژادپرستي دريافت شد، تغيير و تحولات در کاخ سفيد افزايش يافت و ...

ورود به جنگ سرد نوين

اخبار ويژه - روسيه به‌عنوان يکي از کشورهاي قدرتمند دنيا، اکنون در شرايطي قرار گرفته است که بايد يک انتخاب و ...

همسوزي آراي اصولگرايان

انتخابات 92 از يک سو،به‌دليل عوامل متعدد تأثيرگذار و نيز ابهامي که طبعاً کانديداهاي مهم تا آخرين لحظه بر فضاي آن تحميل خواهند کرد؛از پيچيدگي‌هاي خاص خود برخوردار است و حتي پيش‌بيني مي‌شود که منشاء تحولات جدي در صف‌بندي‌هاي دروني جناح‌ها، بويژه اصولگرايان گردد.

انتخابات و رديابي راهبرد دشمن

شنيده مي‌شود مبني بر اينكه حلقه انحرافي قصد دارد سياست تبليغاتي خويش را بر راه‌اندازي موجي از دو قطبي‌هاي كاذب استوار سازد و نهادهايي را مورد هدف قرار دهد.

دولتي که بايد دست از سر منابع بانکي بر دارد

با ابلاغ سياست‌هاي کلي اصل 44 قانون اساسي که حاکي از يک تحول بزرگ در حوزه اقتصاد بود، اين اميد زنده شد که موانع اصلي آزادسازي در کشور برطرف شده است و انتظار مي‌رفت با اجرايي کردن آن، بخش خصوصي بزرگ شود.

ساير مطالب