پیام ویژه

آخرين مطالب

گزارش

چند نکته مهم در مورد سیل‌های اخیر

پیام ویژه-«آدم مار گزیده دو بار از یک سوراخ گزیده نمی‌شود»، اما ظاهراً برخی از مسئولین و ایضاً گروهی از افراد جامعه، این ضرب‌المثل قدیمی و حکمت‌آموز را به فراموشی سپرده و یا خود را از این قاعده مستثنی می‌دانند.

رئیس سازمان مدیریت بحران‌: تهران در برابر زلزله ‌بی‌دفاع است

پیام ویژه-تهران به دلیل وجود گسل‌های فراوان و پتانسیل بالای لرزه خیزی، تراکم جمعیت، ساختار ناایمن، فقدان نظارت کافی بر ساخت و ساز و کمبود نیازهای ضروری در هنگام زلزله بسیار آسیب پذیر است.

48 درصد سالمندان زیر پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند

پیام ویژه-مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: آمارها نشان می دهد حدود 7.5 تا 9 میلیون سالمند در ایران زندگی می‌کنند که 48 درصد آنها تحت پوشش هیچ صندوق بیمه‌ای نیستند.

روایت خواندنی از کاخ‌نشینی در ٤ برج لاکچری تهران/با احتیاط وارد قلمرو مولتی‌میلیاردرها شوید /خوش آمدگویی به آنها که شأن اجتماعی دارند، تحصیلکرده هستند و کم جمعیت

پیام ویژه-این‌جا ورود مشتریان آزاد نیست! شما باید شأن اجتماعی ویژه داشته باشید، تحصیلکرده باشید، خوشنام باشید و حاشیه نداشته باشید و جمعیت خانواده‌تان کم باشد تا بتوانید خانه‌های لاکچری برج‌های معروف تهران را بخرید.

چرا ترامپ خود را به دیوانگی می‌زند؟

پیام ویژه-تاکتیک و هنر معامله ترامپ، چانه زنی از موضع بالا با حداکثر خواسته‌ها بدون کوتاه آمدن از منافع آمریکا بوده است؛ او همین شیوه را در مقابل کشورهایی از جمله کره شمالی، ایران و ... بکار برده است.

هابرماس فیلسوف آلمانی: ترامپ در حال پایین‌ بردن سطح سیاسی- فرهنگی آمریکاست / رسانه‌های جدید بیشتر در خدمت اقتصاداند تا فرهنگ

پیام ویژه-حتی در هشتادونه سالگی، یکی از معتبرترین اندیشمندان زنده است که نظراتش را در مورد مسایل روزمره زمانه ما، از خانه‌اش در استراسبورگ ارایه می‌دهد؛ از ملی‌گرایی گرفته تا مهاجرت و اینترنت و مانند آن. معتقد است اروپا غول اقتصادی اما کوتوله سیاسی است. در این مصاحبه نقدهای قابل تاملی درباره اروپا دارد!

«چشم عقاب» ایرانی دوربردتر از مدرن‌ترین رادار اروپایی/ 100 هدف دریایی و هوایی با 4 هزار اِلِمان در مسیر کشف و رهگیری قرار گرفت +تصاویر

پیام ویژه- راداری که می خواهیم از آن صحبت کنیم به نسبت مدلهای قدیمی نیاز کمتری به تعمیر و نگهداری داشته، سطح مقطع راداری سازه آن به نسبت نمونه های قبلی پایینتر است و اهداف متفاوتی مثل شناور ، هواپیما ، پهپاد و موشک کروز را کشف می کند.

ابرها چگونه ایران را دور می‌زنند

اخبار ویژه- تغییر عامدانه اقلیم و مهندسی آب و هوا برنامه‌ای است که به نظر می‌رسد برخی مراکز علمی روی آن تمرکز کرده‌اند. منظور از مهندسی آب و هوا دخالت بزرگ مقیاس و تعمدی انسان در سامانه اقلیم زمین است. مهندسی اقلیم در مقیاس بزرگ با تزریق مواد‌شیمیایی به لایه استراتوسفر جو زمین امکان‌پذیر است.

پشت پرده ارجاع بیمار به خارج از بیمارستان

اخبار ویژه - هر چند قرار نیست نوسانات نرخ ارز، تاثیری بر بازار دارو و تجهیزات پزشکی داشته باشد، اما شنیده می شود که در برخی بیمارستان ها، بیماران برای تهیه وسیله پزشکی به خارج از بیمارستان ارجاع می دهند.

سودجویی نوین به نام «ازون‌تراپی» +عکس

اخبار ویژه - استفاده از روش‌های نوین درمانی به روشی جدید برای اخاذی و سودجویی عده‌ای از افراد غیرمتخصص تبدیل شده است.

دعوت دوباره ترامپ از ایران برای مذاکره / احساس می کنم ایرانی ها خیلی زود با ما صحبت خواهند کرد/چرا روحانی « دیدار بدون پیش شرط » با ترامپ را رد کرد؟

اخبار ویژه - برخی هم پیشنهاد ترامپ برای دیدار با روحانی را پس از نشست شورای امنیت ملی آمریکا درباره ایران مطرح می ...

کسب و کار جدید برخی پزشکان برای تعیین جنسیت جنین

اخبار ویژه - روشی که این روزها پزشکان زنان و زایمان ممکن است برای بعضی از بیمارانشان انجام دهند، روش تعیین جنسیت است؛ و پدران و مادران می‌توانند هر جنسیت جنینی را که دوست دارند انتخاب کنند.

منافع دولت الکترونيک به جيب چه کساني مي‌رود؟

اخبار ويژه - دولت الکترونيک يکي از آن مقوله‌هايي است که علاوه بر کاهش هزينه‌هاي جاري و پرسنلي جوامع به تغيير شکل و ساختار حاکميت و دولت نيز مي‌انجامد. امري که در صورت تحقق مي‌تواند پيامدهايي از دموکراتيک‌تر شدن جوامع تا بيکاري گسترده را به دنبال داشته باشد.

تعرض جوان افغانستاني به دختر ايراني

اخبار ويژه - شرق: جوان افغانستاني که متهم است دختري ايراني را مورد تعرض قرار داده ‌است، در حالي به دادگاه کيفري استان تهران ...

نحوه مصرف مدل جديد اينترنت

اخبار ويژه - معاون وزير ارتباطات جزئيات نحوه مصرف مدل جديد اينترنت نامحدود را تشريح کرد و گفت: اپراتورهاي ارائه دهنده خدمات اينترنت، طبق اين مصوبه، بايد براي ارائه سرعت واقعي به کاربران تضمين دهند.

گرماي کم‌سابقه هوا در يزد/ جهاد روزه‌داران با تنفس در گرماي بالاي 45 درجه

گرچه يزد را همه با گرما و خشکي هوايش و سوزان بودن کويرش مي‌شناسند اما به گفته قديمي‌ترهاي يزد، اين شکل از گرما طي سال‌هاي گذشته کم‌سابقه بوده به ويژه اينکه روزه‌دار بودن مردم تحمل گرما را مشکل‌تر کرده است.

کدام امام جمعه ها به استقبال رئيس‌جمهور نرفتند؟

سفر امروز رئيس جمهور و هيات دولت به تبريز يک حاشيه بزرگ داشت و آن هم غيبت نماينده ولي فقيه و امام جمعه شهر در مراسم استقبال از احمدي نژاد. حاشيه اي که براي دومين بار طي 4 روز گذشته خبرساز شده است.

آيا ائتلاف 1+2 دچار بحران شده است؟

برخي معتقدند موكول كردن انتخاب نامزد نهايي ائتلاف 1+2 به هفته آخر انتخابات مي تواند منجر به اين شود كه حتي اگر خود كانديداها هم بخواهند ديگر بدنه اجرايي و تيم انتخاباتي آنها حاضر به كناره گيري به نفع كانديداي ديگر نباشند.

همشهري كدام بخش از سخنان قاليباف را حذف كرد؟

انتشار مصاحبه محمد باقر قاليباف از کانديداهاي قطعي حاضر در ائتلاف 2+1 و حمله شديد ايشان به يکي از نقاط قوت دولت نهم و دهم که بارها توسط مقام معظم رهبري مورد تاييد قرار گرفته بود امروز با واکنش هاي مختلفي روبرو شد.

ساير مطالب