پیام ویژه

آخرين مطالب

اقتصادي

توکلی: چرا بانک مرکزی اموال ملت را به یک بانک خصوصی حاتم‌بخشی می‌کند؟

پیام ویژه-عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تصمیم امروز بانک مرکزی گفت: تمام دارایی مردم و بانک مرکزی را به دست یک بانک خصوصی دادند تا او بعداً پولهای سپرده‌گذاران را بدهد! این کار غیر قانونی است و بوی خیانت از آن می‌آید.

وزیر اقتصاد: ادبیات اقتصاد کلاسیک فعلا جواب نمی‌دهد/ افزایش 23 درصدی خرید نفت کره جنوبی از ایران/ زمان فروش مسکن فرا رسیده است/ خروج بیش از 166 میلیون دلار از کشور برای واردات توتون و تنباکو

پیام ویژه-این پیمانه تیتر‌هایی همچون روسیه جایگاه نفت خام ونزوئلا را در بازار‌های اروپایی می‌گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی: پاکستان برای صادرات پیاز به ایران با قیمت هزار و پانصد تومان التماس می کند

پیام ویژه-رئیس اتاق بازرگانی با انتقاد از واردات پیاز 1500 تومانی گفت: در شرایط فعلی تصمیماتی اتخاذ می‌شود که منجر به افزایش قیمت محصولات داخلی می‌شود.

اختصاص یک ماه یارانه به سیل زدگان

پیام ویژه-با وجود مشکلات اقتصادی در کشور، در جریان سیل اخیر که استان های زیادی را درگیر خود کرده است، هم مردم خوب درخشیدند و هم نیروهای امدادی، ارتش و سپاه.

جایگاه فضای مجازی در تحقق «رونق تولید»

پیام ویژه-فضای مجازی بستری را برای شناخت و توسعه تولیدات فراهم کرده که با ارائه محصولات مختلف و دریافت نظرات کاربران به اتاق فکر تعاملی تبدیل شده است.

دولت مراقب سیل اقتصادی سال98 باشد/ تغییر سال سختی‌ها به فرصت‌ها با برنامه‌ریزی و رونق تولید

پیام ویژه-سال98 در حالی از سوی مقام معظم رهبری سال رونق تولید نامگذاری شده که این نامگذاری نشان از توجه به بخش تولید به عنوان یکی از ارکان مهم و اساسی اقتصاد کشور دارد.

مسئله اصلی در صادرات گاز ایران به عراق چیست؟

پیام ویژه-درحالی نخست وزیر عراق رسما از ادامه واردات گاز از ایران علی رغم تحریم های آمریکا خبر می دهد که مسئولان صنعت نفت ایران بارها اعلام کرده اند مشکل اصلی در این زمینه، پرداخت وجوه از طرف عراقی ها در شرایط تحریم است.

قیمت پیاز 6 هزار تومان شد

پیام ویژه-رئیس اتحادیه بارفروشان از به نصف رسیدن قیمت پیاز پس از ممنوعیت صادرات آن خبر داد.

پولشویی، ابزاری برای تحریم بانک مرکزی توسط آمریکا/ نقش پالرمو چیست؟

پیام ویژه-بانک مرکزی ایران به دلیل دور زدن تحریم‌ها و به بهانه واهی پولشویی، تحریم شد؛ از سوی دیگر یکی از کارویژه های اصلی کنوانسیون پالرمو، مبارزه با پولشویی است و می‌توان پیش‌بینی کرد که با پیوستن به این کنوانسیون، اقداماتی که در راستای دور زدن تحریم‌ها انجام می‌‌گیرد، بسیار محدود شده و باعث فشار شدید معیشتی بر مردم خواهد شد.

رشد قیمت سکه و ارز+ جدول

پیام ویژه-امروز در بازار تهران قیمت سکه طرح جدید با 74 هزار تومان افزایش 4 میلیون و 166 هزار تومان و دلار با 645 تومان رشد 11645 تومان به فروش رسید.

وزیر راه و شهرسازی: شرایط خانه‌دار شدن مردم سخت شده است/بازار مسکن را متعادل می‌کنیم

پیام ویژه-وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در برخی شهرها مثل تهران، تبریز، مشهد و اصفهان شرایط خانه‌دار شدن سخت شده است، گفت: می‌توانیم با فعال کردن بخش خصوصی، بازار مسکن را رونق دهیم.

وزیر راه و شهرسازی: شرایط خانه‌دار شدن مردم سخت شده است/بازار مسکن را متعادل می‌کنیم

پیام ویژه-وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در برخی شهرها مثل تهران، تبریز، مشهد و اصفهان شرایط خانه‌دار شدن سخت شده است، گفت: می‌توانیم با فعال کردن بخش خصوصی، بازار مسکن را رونق دهیم.

نیم نگاهی بر مزایای پرداخت سود ماه شمار سپرده‌های بانکی

پیام ویژه-بنابر مصوبه شورای پول و اعتبار، از نخستین روز بهمن ماه، پرداخت سود سپرده‌های بانکی به سپرده‌گذاران، به‌صورت ماه‌شمار انجام می‌پذیرد، در این گزارش مزایای این طرح مورد بررسی قرار می‌گیرد.

نیم نگاهی بر مزایای پرداخت سود ماه شمار سپرده‌های بانکی

پیام ویژه-بنابر مصوبه شورای پول و اعتبار، از نخستین روز بهمن ماه، پرداخت سود سپرده‌های بانکی به سپرده‌گذاران، به‌صورت ماه‌شمار انجام می‌پذیرد، در این گزارش مزایای این طرح مورد بررسی قرار می‌گیرد.

ضمانت‌نامه‌های ضعیف بانکی، یکی از دلایل اصلی افزایش معوقات/ چرا برخی از وام‌ها در خارج از کشور هزینه می‌شود؟

پیام ویژه-بدون تردید، معوقات بانکی و به تعبیر دیگر تسهیلاتی که در زمان مقرر بازپرداخت و عودت نشده، یکی از جدی‌ترین چالش‌های پیش روی نظام بانکی محسوب می‌شود.

ابهام در حذف 6 میلیون نفر از مشمولان بسته حمایتی

اخبار ویژه - واریزبسته حمایتی دولت به شاغلان بیمه‌شده تأمین اجتماعی همچنان با اماو اگرروبروست؛ با وجود اعتراض‌های فراوان ازسوی مشمولان این طرح،تکلیف 6میلیون نفراز مشمولان مشخص نیست که چرااز لیست دولت حذف شده اند.

پورابراهیمی: خودروسازان در ظاهر خصوصی سازی شده‌اند / وزیر صنعت هم پاسخگو نیست

پیام ویژه-رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه هام عدالت به نام مردم و به کام دولت است، گفت: ساختار خودروسازی‌‌ها ظاهرا به نام بخش غیردولتی است و خصوصی سازی شدند، اما در واقع توسط دولت اداره می‌شوند و مدیریت‌هایی که اکنون در ساپیا و ایران خودرو انتخاب می‌شود 100 درصد دولتی هستند.

66 هزار میلیارد تومان از درآمدهای نفتی محقق نمی‌شود/ ضرورت ایجاد منابع جدید درآمدی

پیام ویژه-مرکز پژوهش‌های مجلس ضمن پیش بینی محقق نشدن 66 هزار میلیارد تومان از درآمدهای نفتی و 7 هزار میلیارد تومان از درآمدهای مالیاتی درنظر گرفته شده در لایحه بودجه 98،اعلام کرد: ایجاد منابع جدید درآمدی و مدیریت هزینه‌ها اجتناب‌ناپذیر است.

مدیرعامل ایران خودرو: اگر قیمت خودرو زودتر گران می‎شد، به تعهدات عمل می‎کردیم

پیام ویژه-مدیرعامل ایران خودرو با طرح این سوال که چرا باید 10 هزار میلیارد تومان پول مشتری و مصرف کننده به جیب دلالان برود؟ گفت: اگر زودتر برای افزایش قیمت خودرو تصمیم گیری می کردند ما هم زودتر به تعهداتمان عمل می کردیم.

قبول کنیم خودروساز کامل نشدیم؛ مونتاژکار خوبی هستیم/ کمک 15 هزار میلیارد تومانی دولت به خودروسازان/ آغز فروش فوری و نقدی سایپا از امروز

پیام ویژه-عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید: باید قبول کنیم ما هنوز خودروساز کامل نشده ایم و همچنان مونتاژکار خوبی هستیم و رئیس سازمان حمایت از مصرف کننده هم گفت: باید کلیه خودرو‌های پیش فروش شده تا 31 مرداد باید بدون افزایش قیمت عرضه شوند.

قطعاً سال آینده فروش نفت ما، کمتر از پیش‌بینی‌ها خواهد شد/ برخی کشورها می‌خواهند فروش نفت ایران را به صفر برسانند/ راه‌های زیادی برای دور زدن تحریم‌ها داریم

پیام ویژه-با توجه به ‌شدت تحریم‌ها در بودجه امسال دولت، رقم میزان فروش نفت با کاهش بسیاری همراه شده است

آشنایی با مجازات زمین‌خواری و تصرف اراضی دولتی

پیام ویژه-زمین‌خواری، کوه‌خواری، دریاخواری و الفاظ مشابه آن، اگرچه در فضای رسانه‌ای، واژه‌های جذابی محسوب می‌شوند، اما در قوانین فعلی، مجازات مشخصی برای این عناوین پیش‌بینی نشده و آنچه که بیشتر مورد تاکید قانونگذار بوده، تصرف عدوانی و غیرقانونی اراضی ملی و دولتی است

جنگ اقتصادی چین و آمریکا / بحران مالی محتمل در اروپا/ آیا قانون بانک مرکزی آمریکا بر نرخ دلار در ایران تاثیر خواهد گذاشت؟

پیام ویژه-در این گزارش به 4 حادثه مهم اقتصادی در سال جدید که احتمالا بر اقتصاد ایران هم تاثیر خواهد گذاشت، اشاره می‌کنیم.

حداقل دستمزد در کشورهای اروپایی چقدر است؟/ قیمت پرتقال شب عید 3100 تومان تعیین شد/ آیا امکان تک نرخی شدن ارز وجود دارد؟

پیام ویژه-این پیمانه تیتر‌هایی همچون ادامه کاهش بهای جهانی طلای سیاه، اپل 10 درصد ارزش خود را از دست داد، صادرات به عراق 59 درصد افزایش یافت، فروش ریالی نفت در بورس برای حذف محدودیت‌هاست.

غاز ورود 50هزار راس دام سبک در هر هفته به کشور/ کاهش قیمت گوشت قرمز در راه است

پیام ویژه-رییس مجمع ملی صادرکنندگان دام زنده کشور گفت: قرار است با هدف کنترل قیمت در بازار هر هفته 50 هزار راس دام سبک به کشور وارد شود و اکنون مراحل اداری و واریز پول آن انجام شده و ورود اولین گله در هفته جاری خواهد بود.

پیش بینی بانک جهانی از نرخ تورم ایران در سال‌های 2019 و 2020/ احتمال اخراج دو شرکت هوآوی و ZTE از بازار آمریکا/ خروج ارز از کشور برای واردات 91 تن خمیر بازی/ کارگران امسال چقدر عیدی می‌گیرند؟

پیام ویژه-این پیمانه تیتر‌هایی همچون دلیل افزایش کوتاه مدت نرخ ارز چه بود، ویتنام سریع‌ترین رشد اقتصادی در جنوب شرق آسیا را ثبت کرد،

ایران در مسیر توسعه/ارتقای جایگاه کشتیرانی ایران

پیام ویژه-کشتیرانی ایران که سال 95 بر اساس گزارش ماهیانه موسسه تحقیقاتی کلارسون لندن در رتبه نوزدهم جدول مالکان کشتی های کانتینری قرار گرفته بود حالا با پیشرفت هایی که در این بخش صورت گرفته در پله سیزدهم جهان قرار گرفته است.

مسئولان اتاق جنگ اقتصادی داخلی را به راه بیاندازند

پیام ویژه-خطیب موقت نماز جمعه تهران خطاب به مسئولان کشوری گفت: امروز دشمن در آمریکا اتاق جنگ برای ما ترتیب داده است و ما هم باید در ایران اتاق جنگ اقتصادی را به راه بیاندازیم تا با دشمن مقابله کنیم. البته سه قوه باید از کسانی استفاده کنند که به فکر مردم باشند.

حامیان خروج آمریکا از برجام همچنان به دنبال افزایش تحریم های ایران /طرح کنگره آمریکا برای مقابله با تلاش‌های ایران در راه‌اندازی ارز دیجیتال /موسسات مالی ایرانی زیر ذره بین جمهوری خواهان می‌روند

پیام ویژه-قانونگذاران هر دو شاخه کنگره آمریکا طرح‌های جداگانه‌ای برای مقابله با تلاش‌های ایران در زمینه راه‌اندازی ارز دیجیتال معرفی کرده‌اند.

جزئیات کشف منابع گاز طبیعی در دریای عمان

پیام ویژه-در حالی‌که دو سال از تایید کشف منابع گازی در دریای عمان می‌گذرد، شرکت اکتشاف با امضای قراردادی با پژوهشگاه صنعت نفت، فاز دوم طرح پژوهشی هیدرات‌های گازی در دریای عمان را برای افزایش قطعیت نتایج پیشین در دستور کار قرار داد.

جزئیات برنامه دولت برای حذف استانی یارانه نقدی/نوبخت:درآمد حاصل از حذف یارانه پردرآمدها صرف هزینه های عمرانی استان می شود/اگر اصرار بر افزایش مبلغ یارانه نقدی است باید منابع تامین یارانه گران شوند

پیام ویژه-رئیس سازمان برنامه و بودجه با اعلام اینکه آئین‌نامه اجرایی تخصیص یارانه نقدی در هیئت دولت تصویب خواهد شد گفت: تخصیص یارانه نقدی در استانها سلیقه‌ای نخواهد بود.

سرنوشت سهم ایران از خزر چه شد؟

پیام ویژه-یکی از بحث هایی که در سالیان اخیر وجود دارد این است که ایران و شوروی سابق، هر کدام 50 درصد از این دریا را صاحب بودند ولی بعد از فروپاشی شوروی، سهم ایران به ٢٠ درصد یا ١١ درصد کاهش یافت و دولتمردان ایرانی نتوانستند از مالکیت ایران بر خزر حراست کنند؟

تحریم‌ها عامل تاخیر انتقال لوله گاز به سیستان وبلوچستان/ 4سال انتظار برای اجرای وعده مسئولان/صف‌های طولانی مردم برای پر شدن سیلندرهای گاز خانگی

پیام ویژه_نماینده سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها گفت: دولت برای مشکل سوخت این استان چاره ای بیندیشد.

آیا بودجه 98 هم با کسری مواجه می‌شود؟ / ریشه‌کنی فقر مطلق با شعار عملی نمی‌شود

پیام ویژه_بودجه سال 98 آنگونه که از متنِ بخشنامه آن برمی‌آید انقباضی است؛ بودجه‌ای که به قول رئیس دولت در جریان جنگ اقتصادی، تامین کننده معیشت مردم و تضمین‌دهنده اشتغال آنهاست.

سیاست دولت کاهش اتکا به درآمد‌های نفتی است

پیام ویژه_معاون اول رئیس جمهوری یکی از سیاست‌های دولت را در مقطع فعلی، کاهش اتکا و وابستگی به درآمدهای نفتی عنوان کرد و گفت: بعید می‌دانم سهم درآمدهای نفت در بودجه سال 98 از 25 درصد بیشتر باشد.

بازی آخوندی در زمین مستاجران

اخبار ویژه-وزیر راه در نامه‌ای به جهانگیری پیشنهاد داد دولت تصویب کند که اجاره‌خانه هر سال حداکثر 10 درصد افزایش یابد

ثروتی که باد برای خریداران سکه آورد

اخبار ویژه - در جریان پیش فروش سکه ثروت چند خریدار دانه درشت که هزاران سکه خریداری کرده بودند چند برابر شد، خرید بدون سقف سکه عملی مجرمانه نیست اما خریداران هزاران سکه قاعدتاً توانایی اخلال در نظم عمومی رادارند.

اصلاحات ضروری در سیاست ارزی جدید دولت

اخبار ویژه - سیاست ارزی جدید دولت هرچند حاوی اصلاحات جدی و خوب نسبت به سیاست 20 فروردین است اما همچنان کارکرد کوتاه‌مدت دارد و باید اصلاح شود.

سر و کار «های وب» به حسابرسی ویژه کشید

اخبار ویژه - سازمان بورس و اوراق بهادار در جدیدترین اطلاعیه خود، آخرین وضعیت شرکت داده گستر عصر نوین را شفاف سازی کرد.

چرخه تجارت متحول می‌شود

اخبار ویژه - بیشتر اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به مزایای مختلف طرح اصلاح قانون صدور چک به ویژه کاهش چک‌های برگشتی و بهبود فضای کسب و کار بر ضرورت تصویب آن در صحن مجلس تأکید کردند.

قیمت مرغ به 9 هزار تومان کاهش یافت

اخبار ویژه - رئیس اتحادیه پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم مرغ در میدان بهمن به 9 هزار تومان کاهش یافته است گفت: در روزهای آینده باید شاهد کاهش قیمت دوباره این محصول باشیم.

معاون ارزی بانک مرکزی برکنار شد

اخبار ویژه - احمد عراقچی معاون ارزی بانک مرکزی، در حالی که کمتر از یک سال از انتصاب او به این سمت می‌گذرد، برکنار شد.

سیاست‌های جدید ارزی تصویب شد

اخبار ویژه - شورای عالی هماهنگی اقتصادی کلیات سیاست‌های جدید ارزی بانک مرکزی و راهکارهای تسریع در برخورد با مفاسد و اخلالگران اقتصادی را بررسی و تصویب کرد.

پول هست حساب نیست،حساب هست پول نیست! صحبت‌های متناقض وکلای بابک زنجانی و شرکت نفت درباره چرایی وصول نشدن مطالبات

اخبار ویژه - درحالی که وکیل بابک زنجانی معتقد است یکی از علت‌های پرداخت نشدن بخشی از بدهی موکلش، ناتوانی شرکت نفت در معرفی حساب بانکی است، وکیل شرکت نفت می‌گوید: اینکه بانک‌های خارجی از افتتاح حساب برای پرداخت بدهی موکلش امتناع می‌کنند، صحت ندارد.

با ریختن ده‌ها میلیارد دلار ارز به جیب عده‌ای به کشور خیانت کردند

اخبار ویژه - عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: بخش مهمی از ارزهایی که اختصاص دادند اصلا کالایی به کشور وارد نشد فقط ارز از کشور خارج شد و ده‌ها هزار میلیارد تومان پول به جیب اندکی ریخته شد،‌ این خیلی روشن است که خیانت به کشور است،‌ اکنون هم این خیانت ادامه دارد.

اعلام بسته جدید ارز مسافرتی تا آخر هفته

اخبار ویژه - معاون رئیس جمهور از ابلاغ بسته جدید ارزی و متعاقب آن بسته ارز مسافرتی خبر داد و گفت: متاسفانه در زمینه پرواز مستقیم ایرلاین‌های خارجی به ایران دچار مشکل شدیم.

عامل گرانی برنج معرفی شد

اخبار ویژه - دبیر انجمن وارد کنندگان با اعلام اینکه قیمت برنج خارجی در سطح عمده و خرده‌فروشی افزایش‌ یافته است گفت: دولت با سیاست‌هایی که اعمال می‌کند، عامل گرانی برنج خارجی و حتی ایرانی است.

دومينو ورشکستگي شرکت‌هاي مدعي واردات خودرو به راه افتاد/ مديران 2 شرکت متواري شدند +عکس

اخبار ويژه - رئيس اتحاديه نمايشگاه داران اتومبيل تهران از متواري شدن مديران دو شرکت مدعي واردات خودرو به نام هاي رامش خودرو و آداک خودرو خبر داد که تبليغات فراواني براي جذب مشتري از طريق پيش فروش انجام مي دادند.

عکس/ عيادت رئيس جمهور لبنان از مجروحان حزب الله

اخبار ويژه - رئيس‌جمهور لبنان به عيادت جمعي از مجروحان عمليات عليه داعش رفت و گفت: روحيات عالي اين افراد من را شگفت‌زده نمي‌کند زيرا اينها ارتش ما و قهرمانان ما هستند.

عامل رکود تجارت الکترونيکي در ايران

اخبار ويژه - يک کارشناس حوزه تجارت الکترونيک با وسيع توصيف کردن بازار داخلي تجارت الکترونيکي با بيش از 50 ميليون کاربر فعال در کشور، ضعف مهارتي را عامل عدم استفاده درست تجاري از اين فرصت ارزيابي کرد.

سفر معاون وزير خارجه به لبنان

اخبار ويژه - معاون وزيرخارجه کشورمان براي ديدار با مقامات لبناني وارد بيروت شد.

چه ميزان داده در هر دقيقه توليد مي‌شود؟

اخبار ويژه - بر اساس جديدترين گزارش منتشر شده، تعداد افراد متصل به اينترنت با 7.5 درصد افزايش به 3.7 ميليارد نفر رسيد است.

زمان خداحافظي با مديران ناکارآمد و غيرمتخصص نفتي فرا رسيد

با وجود اختلاف نظر در انتخاب وزير آينده نفت، اما يکي از مشاوران ارشد رئيس جمهور منتخب يازدهم ليست نهايي تغيير برخي از مديران صنعت نفت را تهيه کرده که اين ليست مورد موافقت جمع مشاوران ارشد و افراد تاثيرگذار کابينه دولت آينده قرار گرفته است.

ساير مطالب