پیام ویژه

آخرين مطالب

فناوري

فیبرنوری ناجی جنگل‌های ایران می شود

اخبار ویژه - در عصر ارتباطات می توان از طریق تکنولوژی و فناوری‌های نوین با بلایای طبیعی و خطاهای انسانی مانند آتش‌سوزی‌ها در جنگلها مقابله کرد. در این راستا قرار است با اجرای پروژه‌ای، کل مسیر جاده جنگل گلستان فیبرنوری کشیده و از دانش اینترنت اشیاء و تصاویر ماهواره‌ای استفاده شود.

افزایش ظرفیت شبکه فیبرنوری کشور

اخبار ویژه - مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت از فیبرکشی 14 هزار کیلومتری در کل کشور با هدف افزایش ظرفیت ارتباطات خبر داد و گفت: با اجرای این پروژه، ظرفیت شبکه فیبرنوری به 84 هزار کیلومتر می رسد.

چه برنامه‌ای برای جوان‌گرایی در گام دوم انقلاب داریم؟

اخبار ویژه - وزیر جوان کابینه دوازدهم دولت رکن مهم گام دوم انقلاب را مطابق فرمایشات رهبری، جوان‌گرایی دانست و با بیان اینکه وزارت ICT تاکنون به 300 مدیر جوان میدان داده است، گفت: چه برنامه‌ای برای جوان‌گرایی داریم؟

انقلاب اسلامی آغاز عصر جدیدی را اعلام نمود

اخبار ویژه - از میان همه‌ی ملّتهای زیر ستم، کمتر ملّتی به انقلاب همّت میگمارد؛ و در میان ملّتهایی که به پا خاسته و انقلاب کرده‌اند، کمتر دیده شده که توانسته باشند کار را به نهایت رسانده و به‌جز تغییر حکومتها، آرمانهای انقلابی را حفظ کرده باشند. امّا انقلاب پُرشکوه ملّت ایران که بزرگ‌ترین و مردمی‌ترین انقلاب عصر جدید است، تنها انقلابی است که یک چلّه‌ی پُرافتخار را بدون خیانت به آرمانهایش پشت سر نهاده

اینترنت اشیا و حفاظت از صنعت ملی

اخبار ویژه - اینترنت اشیا این روزها به تمامی حوزه ها وارد شده و تاثیر گذاشته است، اما حوزه ای در کشور که همگام با این قافله پیش نمی رود، صنعت نفت و گاز است. این در حالی است که با توجه به زیرساخت فراهم شده با بکارگیری این فناوری پیشرفته می توان بهره وری را در این صنعت افزایش داد.

اوضاع و احوال بازی‌های رایانه‌ای در ایران

اخبار ویژه - مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با تاکید بر تغییر زیست‌بوم بازی به سمت بازی‌های موبایلی و این‌که دنیا، روش ماندگاری گیمرها در بازی را فهمیده، معتقد است که بازی‌سازی ما در زمینه ساخت بازی‌های با پرداخت درون برنامه‌ای، هنوز ضعف دارد و از دنیا عقب است.

سرعت اینترنت‌تان چقدر است؟

اخبار ویژه - کاربران اینترنت پرسرعت می‌توانند با استفاده از ابزارهای تست سرعت و کیفیت، از وضعیت سرویس دریافتی خود اطمینان حاصل کرده و درصورت عدم تطابق سرویس ارائه‌شده با سرویس درخواستی، شکایت کنند.

از دشمن نترسید، از انحراف از راه مستقیم بترسیید

اخبار ویژه - یکی از نعمتهای خدا در حقّ این ملّت، این بود که ارتش کشور با ملّت همراه شد؛ این خیلی نعمت بزرگی بود. در انقلاب اگر ارتش همدل و همراه با مردم نمیشد، وضع جور دیگری میشد، مشکلات عجیبی به وجود می‌آمد؛ سران ارتش یک حکم داشتند، بدنه‌ی ارتش یک حکم دیگری داشت. هر کدام از نیروهای ارتش نقشی ایفا کردند؛

آیا برای کامپیوترهای کوانتومی آماده هستیم؟

اخبار ویژه - با معرفی نخستین کامپیوتر کوانتومی تجاری توسط IBM، ظاهرا در حال ورود به نسل بعدی فناوری رایانشی هستیم؛ درحالی که هنوز آمادگی لازم برای مواجهه با آن را نداریم.

چگونه سرعت کامپیوتر خود را افزایش دهیم؟

اخبار ویژه - دلایل مختلفی برای کند شدن سرعت کامپیوتر وجود دارد، اما در مقابل، راهکارهایی برای افزایش سرعت رایانه وجود دارد. در این مقاله چند ترفند برای بالا بردن سرعت کامپیوتر می خوانید.

چند عدد و رقم درباره شبکه اینترنت ایران

اخبار ویژه - شبکه زیرساخت کشور هسته اصلی شبکه ملی اطلاعات است و موضوع کیفیت و پایداری این شبکه بسیار مهم و همواره مورد توجه بوده است، از این رو مدیران زیرساختی کشور همواره تاکید دارند که ایستگاه‌های ما باید استاندارد بالایی داشته باشد.

تفاوت اینترنت و وب چیست؟

اخبار ویژه - کاربران امروزی از دو کلمه اینترنت و وب به جای یکدیگر استفاده می‌کنند، در حالی که دو واژه Internet و Web که با عنوان WWW نیز شناخته می‌شوند، به دو مفهوم مجزا اشاره دارند. در این مطلب با تفاوت اینترنت و وب آشنا خواهیم شد.

خدمات شناسنامه‌دار؛ ثمره دولت الکترونیک

اخبار ویژه - اطلاع شهروندان از خدمات دستگاه‌ها به صورت برخط و برخورداری از این اطلاعات، همچنین تشکیل کارپوشه‌ای برای هر ایرانی تا همه قبوض و فرایندهای ارتباطی در آن ثبت شود، از جمله آخرین دستاوردهای دولت الکترونیک است.

تأسیس آزمایشگاه بلاک چین و ارز دیجیتال برای اولین بار در ایران

اخبار ویژه - یک مقام مسئول در نظام بانکی، با اشاره به طراحی مدل جدیدی از کسب و کار برای پیشبرد اهداف فناوری بلاک چین، از تأسیس آزمایشگاه بلاک چین و ارز دیجیتال برای اولین بار در کشور خبر داد.

آیا شبکه ملی اطلاعات تاثیری بر قیمت اینترنت داشت؟

اخبار ویژه - پس از کاهش قیمت اینترنت در شبکه ملی اطلاعات و تفکیک اینترنت داخل از بین‌الملل، با اعلام آخرین تعرفه‌های اینترنتی، قیمت هر گیگابایت اینترنت ثابت به کمتر از 1000 تومان هم رسیده است.

اوج مصرف اینترنت در شبکه ملی اطلاعات 3 برابر شد

اخبار ویژه - معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه اوج مصرف اینترنت از طریق شبکه ملی اطلاعات به هزار گیگابیت رسید، گفت: در ابتدای امسال میزان مصرف اینترنت در شبکه ملی 300 گیگ بود.

موج فیلترینگ در ترکمنستان با راه‌اندازی نخستین شبکه اجتماعی بومی

اخبار ویژه - با راه‌اندازی نخستین شبکه اجتماعی بومی ترکمنستان به نام «بیز بیارد»، گزارش‌هایی مبنی بر فیلترینگ تمام نسخه‌های مشابه خارجی نظیر فیسبوک، توئیتر و اینستاگرام در رسانه‌ها منتشر شده است.

هدایت مداخلات جهانی توسط اینستاگرام

اخبار ویژه - یک روزنامه‌نگار و فعال مجازی با اشاره به تندروی در فضای مجازی گفت: از گذشته تاریخی فضای شاه و رعیتی وجود داشته که این رابطه در فضای مجازی شکسته شد. کاری که من در این حوزه می‌توانم انجام دهم تولید محتوا و تزریق امید است.

ساده‌ترین راهکارها برای جلوگیری از یک جرم پرتکرار

اخبار ویژه - برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی همچنان بیشترین فراوانی را در میان جرایم فضای مجازی به خود اختصاص داده است، جرایمی که در بسیاری از موارد به راحتی قابل پیشگیری است.

90 درصد فضای مجازی کشور در اختیار بیگانگان است

اخبار ویژه - معاون فضای مجازی دادستان کل کشور گفت: حدود 90 درصد فضای مجازی کشور در اختیار بیگانگان می باشد و هدف اصلی آنان نیز تغییر ذائقه جامعه است.

تاثیر منفی استفاده از موبایل بر کیفیت خواب نوجوانان و کودکان

اخبار ویژه - کودکانی که پیش از خواب به استفاده از تلفن همراه در تاریکی عادت دارند در مقایسه با آنانی که از آن در اتاق خود استفاده نمی کنند بیشتر در خطر دچار شدن به خواب ناکافی قرار می گیرند.

باسابقه‌ترین خانواده‌ی بدافزار اندرویدی ایرانی

اخبار ویژه - بدافزارهای اندرویدی در حالی در تلگرام جولان می‌دهند که با کسب درآمد از تبلیغات، اقداماتی از جمله دانلود برنامه‌های جعلی، باز کردن کانال یا عضو کردن کاربر در کانال تلگرامی و شنود پیامک‌های کاربر انجام می‌دهند.

تلاش امریکا برای بقا در جنگ سایبری

اخبار ویژه - دانشگاه جورجیا و مرکز سایبری نیروی زمینی ایالات متحده به دنبال ایجاد 11هزار شغل سایبری هستند.

کلاهبرداری اینترنتی با فروش ارز دیجیتال

اخبار ویژه - رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از شناسایی و کشف پرونده کلاهبرداری اینترنتی با موضوع فروش ارز دیجیتال خبر داد و گفت: متهم با سوء استفاده از اعتماد کاربران و با دایر نمودن کانالی در شبکه اجتماعی تلگرام اهداف مجرمانه خود را عملی می کرد.

راهکارهایی برای افزایش امنیت گوشی‌های هوشمند

اخبار ویژه - کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری به تازگی با انتشار گزارشی به کاربران توصیه کرده‌اند که با رعایت نکات امنیتی قادر خواهند بود از نفوذ هکرها به اطلاعات شخصی موجود در گوشی‌های هوشمند خود جلوگیری به عمل بیاورند.

چرا نباید از آی پی ثابت اینترنتی استفاده کرد؟

اخبار ویژه - تقریباً تمامی شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) گزینه آی پی عمومی را با قیمتی در حدود 5 تا 10 هزار تومان در هر ماه در اختیار کاربران قرار می دهند. البته ممکن است این گزینه را با نام های دیگری از جمله آی پی استاتیک، آی پی عمومی و یا آی پی ایستا هم دیده باشید. شاید در اختیار گرفتن آدرس ثابت با این قیمت نسبتاً ارزان روی اینترنتی که در اختیار دارید گزینه ای جذاب به نظر برسد.

نگاه به صفحه نمایش مغز کودک را تغییر می دهد

اخبار ویژه - استفاده افراطی از دیوایس های جدید و نگاه بیش از حد به صفحه نمایش توسط کودکان می تواند با مخاطراتی همراه باشد و در مواردی مغز کودک را تغییر دهد.

بلاتکلیفی هاتگرام و طلاگرام، ادله خارجی و داخلی دارد

اخبار ویژه - رئیس فراکسیون فضای مجازی گفت: مهلت‌های مختلفی برای هاتگرام و طلاگرام تعیین شد تا مرکزیت فعالیتشان را در داخل کشور قرار دهند، اما ادله خارجی و داخلی این موضوع را محقق نکرد.

قم به نگاهها و جهت‌گیری‌های نو، بیش از پیش احتیاج دارد

اخبار ویژه - حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان دفتر تبلیغات اسلامی، یک وظیفه مهم این دفتر را پاسخ به سؤالها و نیازهای فکریِ جوانان، دانشجویان و گروههای اثرگذار فرهنگی برشمردند و توصیه‌هایی در خصوص حضور جریان‌ساز در فضای مجازی و آسیب‌شناسی مقوله تبلیغ بیان کردند.

آرزوهایی که 5G برآورده می کند

اخبار ویژه - فناوری ارتباطی نسل پنجم در راه است و به زودی زندگی مردم جهان را متحول می کند. اپراتورهای تلفن همراه ارائه این خدمات را از سال 2018 آغاز کرده اند تا خدمات جدیدی را به کاربران ارائه دهند.

محصولات اپل هدف هکرها قرار گرفت

اخبار ویژه - کاربران محصولات اپل همواره یکی از اهداف محبوب مهاجمان سایبری بوده اند و هکرها در بازه های زمانی مختلف، با توسعه کدهای مخرب و روش های جدید، سعی در قربانی کردن این کاربران و رسیدن به اهداف خود داشته اند.

اینترنت به مناطق کم برخوردار آمریکا می رسد

اخبار ویژه - مایکروسافت به منظور کمک به دسترسی مردم نقاط روستایی و دورافتاده به اینترنت پرسرعت قصد دارد، ابتکارعملی موسوم به ایرباند را اجرا کند.

مردم باید الکترونیکی کردن خدمات سلامت را به صورت عینی ببینند

اخبار ویژه - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه جمع بندی بازدید خود از طرح سلامت الکترونیکی شهرستان بابلسر استان مازندران، تاکید کرد: کارگروهی از وزارت ارتباطات و متولیان سلامت کشور، طرح پیاده سازی سامانه الکترونیکی سلامت در چهار استان کشور را ظرف یک هفته تهیه و ارائه کنند.

چه برنامه‌ای از وب کم شما استفاده می‌کند؟

اخبار ویژه - جاسوسی از وب کم کاربران اینترنت موضوع تازه‌ای نیست. گاهی بدافزار‌ها و تروجان‌ها عامل اصلی این اتفاق‌ هستند و گاهی به دلیل آسیب پذیری روتر ممکن است دیگران به وب کم دستگاه شما دسترسی پیدا کنند.

آسیب های امواج وای فای برای مادر و جنین

اخبار ویژه - امواج وای فای چه تاثیری روی زنان باردار و جنین داخل شکم مادران می‌گذارد؟ برخی محققان معتقدند اشعه های WiFi به زنان باردار آسیب می‌رساند و در این خصوص، توصیه‌هایی به خانم‌ها کرده‌اند.

چگونه شرکتمان از حمله بات نت ها در امان بماند

اخبار ویژه - یکی از دغدغه‌های اصلی سازمان‌ها این است که با استفاده از راهکارها و فرآیندهای مناسب بتوانند در برابر حملات سایبری مختلف مقاومت کنند. یکی از انواع حملات سایبری، حمله بات‌نت‌هاست.

لحن ما ایرانی‌ها در فضای مجازی خیلی نامناسب است

اخبار ویژه - رئیس جمهور با بیان اینکه باید سواد رسانه‌ای نوجوانان و جوانان را افزایش دهیم، گفت: لحن ما ایرانی‌ها در فضای مجازی نسبت به کشورهای پیشرفته در این رابطه نامناسب‌تر است.

مورد عجیب چالش جدید فضای مجازی

اخبار ویژه - فراگیر شدن یک چالش خنده‌دار گاهی بیشتر از اینکه تنها یک سرگرمی بامزه باشد، می‌تواند اهداف حتی امنیتی داشته باشد!

اخاذی از کودکان اتهام جدید فیسبوک

اخبار ویژه - به تازگی اتهام جدیدی مبنی بر ترغیب کودکان به پرداخت پول برای بازی مورد علاقه‌ آنها، به شبکه اجتماعی فیسبوک وارد شده است.

حمایت از 2پیام‌رسان بومی منتخب آغاز شد

اخبار ویژه - معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه هنوز نحوه حمایت از 2 پیام رسان بومی منتخب ازسوی مرکز ملی فضای مجازی اعلام نشده است،گفت: با این حال بحث تعیین مدل حمایتی از آنها را در جلساتی آغاز کرده‌ایم.

رزمایش قطع اینترنت در ایران

اخبار ویژه - یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده درگاه پرداخت اینترنتی خبر از اجرای رزمایش قطع اینترنت در کشور و نسبت به قطع برخی سرویس‌های مبتنی بر کارت بانکی هشدار داد.

101 میلیارد دلار، ارزش بازار نرم‌افزارهای گوشی همراه

اخبار ویژه - چین به عنوان یکی از بزرگترین بازارهای گوشی هوشمند دنیا 40 درصد از 101 میلیارد دلار هزینه هایی را که مشتریان برای نرم افزارها در سراسر جهان می‌پردازند، به خود اختصاص داده است.

سرقت اطلاعات بانکی توسط دو برنامه اندروید در Google Play

اخبار ویژه - دو برنامه اندروید که آلوده به بدافزارهای بانکی شده بودند، در فروشگاه Google Play یافت شدند. این دو برنامه روی هزاران دستگاه اندرویدی نصب شده‌اند و تعداد زیادی امتیاز پنج ستاره جعلی دریافت کرده‌اند.

شتاب حرکت علمی کشور باید تارسیدن به نقطه اوج حفظ شود

اخبار ویژه - حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح چهارشنبه در دیدار مسئولان و محققان ستاد توسعه‌ی علوم و فناوری‌های شناختی، وزیر علوم، رؤسا و اساتید دانشگاه‌های مرتبط، با اشاره به تأثیرگذاری علوم شناختی در عرصه‌های علمی، پزشکی، اجتماعی و اقتصادی، بر لزوم تلاش همه‌جانبه و شبانه‌روزی برای پیشرفت بیش از پیش در این علوم تأکید کردند...

غربی‌ ها از بازی‌های ایرانی بیشتر از انرژی هسته‌ای می‌ترسند

اخبار ویژه - بابک کرباسی کارشناس بازی‌های رایانه‌ای گفت: چند خبرگزاری بین‌المللی اعلام کردند صنعت بازی‌های رایانه‌ای ایران به عنوان یکی از نقاط قوت جمهوری اسلامی خطرناک‌تر از انرژی هسته‌ای این کشور است.

کیفیت شبکه ملی اطلاعات به اینترنت بین الملل رسید

اخبار ویژه - وزیر ارتباطات با ارائه گزارشی به رئیس جمهور در خصوص دستاوردهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: هیچ نقطه‌ای در شبکه ملی اطلاعات وجود ندارد که کیفیتش از کیفیت خدمات اینترنتی بهتر نباشد.

نگاه مثبت مرکز ملی فضای مجازی به بلاک چین

اخبار ویژه - دبیر شورای عالی فضای مجازی اظهار داشت که مرکز ملی فضای مجازی به فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال نگاه مثبتی دارد و باید فرصت استفاده از مزایای بلاک چین و ارزهای دیجیتال فراهم شود.

پیش‌بینی کاهش بیش از 7.5 درصدی درآمدهای وزارت ارتباطات

اخبار ویژه - مرکز پژوهش‌های مجلس اصلاح عنوان طرح‌ها برای ارزیابی اعتبارات با تکالیف وزارت ارتباطات را مطرح کرده و خواستار بررسی آثار ترک تشریفات دولتی توسط نهادهای نظارتی شده است.

داده‌ها همان نفتِ آینده کشور ها هستند

اخبار ویژه - دبیرکل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور تهدید توسعه امنیت اینترنت اشیا را یک امر منطقی دانسته و اعلام کرد داده‌ها همان نفت آینده هر کشور هستند.

شهرهای هوشمند شاید جای مناسبی برای افراد ناتوان نباشد

اخبار ویژه - با توجه به مشکلاتی که افراد ناتوان جسمی در رویارویی با برخی از فناوری‌های جدید شهری دارند، دولت‌ها باید زیرساخت‌های مناسبی برای قابلیت استفاده این افراد فراهم نمایند.

باج افزاری که تگزاس را به عصر آنالوگ بازگرداند

اخبار ویژه - مقامات شهر دل ریو در تگزاس می گویند به دنبال حمله یک باج افزار خطرناک مجبور به از کارانداختن تمامی خدمات الکترونیک این شهر و بازگشت به عصر قلم و کاغذ شده اند.

چگونه از وابستگی بیش از حد به گوشی های کم کنیم؟

اخبار ویژه - اگر در مورد مدت زمانی که برای استفاده از گوشی های هوشمند خود صرف می کنید نگران هستید، بهتر است بدانید شما در این زمینه تنها نیستید و تعداد زیادی از افراد در جهان با مشکل وابستگی بیش از حد به گوشی های هوشمند درگیر هستند.

جویشگرهای بومی؛ از درآمدزایی تا استقلال ملی در فضای مجازی

اخبار ویژه - اگرچه جویشگرهای بومی در ایران تاکنون نتوانستند به جایگاهی که مدنظر است، دست پیدا کنند، اما مسوولان معتقدند در سال‌های اخیر جویشگرهای بومی در زمینه افزایش توانمندی‌های زیرساختی و فنی پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته اند. از جمله این پیشرفت‌ها می‌توان به قابلیت خزش میلیاردها صفحه و به‌روزرسانی همزمان و برخط نمایه های جست‌وجو اشاره کرد.

مشکل احراز هویت و امنیت نقطه ضعف های فعالیت اقتصادی در فضای مجازی

اخبار ویژه - دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اینکه، اقتصاد در فضای مجازی با تحول همراه است، گفت: امنیت و عدم احراز هویت دو نقطه ضعف تحولات فضای مجازی مرتبط با بازار و اقتصاد است.

مافیای ملیاردی فروش فیلتر شکن

اخبار ویژه - بررسی‌های آماری نشان می‌دهد، گسترش فیلترینگ مافیای فروش فیلترشکن در کشور را به‌وجود آورده که ماهانه گردش مالی 50 تا 75میلیارد تومانی دارد.

سیستم های ویندوزی بانک ها هدف تروجان ServHelper

اخبار ویژه - گروه هکری TA505 اقدام به انتشار نوعی جدیدی از بدافزار در فضای مجازی کرده که با ایجاد کمپین های سرقت اطلاعات علیه بانک ها ،دسترسی از راه دور به سیستم های مورد استفاده توسط آن ها را فراهم می کند.

ادعای عجیب ارائه 100 درصدی خدمات دولت به صورت الکترونیکی در سال گذشته

اخبار ویژه - وزارت ارتباطات در گزارش عملکرد خود در برنامه ششم توسعه به سازمان برنامه و بودجه، دلایلی برای عدم تحقق برخی اهداف ارایه داده و در باقی اهداف به جز یک مورد درصد تحقق را 100 درصد یا بیشتر اعلام کرده است.

آیا اینترنت موبایل جای ارتباطات ثابت را می‌گیرد؟

اخبار ویژه - در حالی که این روزها بیش‌تر استفاده کاربران اینترنتی به ارتباطات سیار محدود می‌شود، اما ارتباطات ثابت در بسیاری از حوزه‌های پهن‌باند به ویژه خدمات ویدیویی و ابری، لازم است و به اعتقاد مسوولان، بدون آن، تحول در کسب‌وکارها و صنایع و درنتیجه تحول دیجیتالی امکانپذیر نخواهد بود.

دسترسی 64 میلیون نفر به اینترنت پرسرعت در سال اول برنامه ششم

اخبار ویژه - در پایان سال اول برنامه 5 ساله ششم توسعه در سال 1396، ضریب نفوذ خانوارهای متصل به پهن باند به 72.8 درصد رسید و 64.97 میلیون مشترک به اینترنت پرسرعت ثابت و سیار دسترسی پیدا کردند.

درآمد 7/ 15تریلیون دلاری هوش مصنوعی تا سال 2030

اخبار ویژه - هوش مصنوعی یا AI، ایده بزرگی است که خالق فرصت‌های بیشماری شده است اما آیا درآمدزایی هوش مصنوعی هم به اندازه فرصت‌های آن بالاست.

جولان بدافزارها در سیستم‌های کامپیوتری

اخبار ویژه - جنجال بر سرافشای اطلاعات خصوصی کاربران فضای مجازی و شیوع حملات سایبری کشورها علیه یکدیگر از جمله مهم ترین رخدادهای سایبری سال 2018 میلادی بود؛ در این فضا باج افزارها نیز رونق گرفتند.

Web Font روشی برای مخفی کردن حملات فیشینگ

اخبار ویژه - روش جدید نفوذگران در ساخت صفحات جعلی برای انجام حملات فیشینگ، این‌بار توسط فونت‌های مخصوص صفحات وب صورت می‌گیرد.

تنظیم فضای داخلی خودرو بر اساس احساسات راننده با هوش مصنوعی

اخبار ویژه - تصور کنید که خودرو شما احساسات شما را درک کند و بر اساس عواطف شما تنظیم شود. هوش مصنوعی عاطفی “Affectiva”، سیستمی است که می‎تواند حالات عاطفی راننده و مسافران را شناسایی کند.

گردن درد از پیامدهای نامطلوب نشستن جلوی کامپیوتر

اخبار ویژه - وضعیت بد نشستن جلوی کامپیوتر و به‌اصطلاح قوز کردن می‌تواند به بروز گردن‌درد، ‌سردرد یا کمردرد بینجامد که با اصلاح نحوه‌ی نشستن، این مشکلات به‌راحتی برطرف می‌شوند.

هر آنتی ویروسی، امن نیست!

اخبار ویژه - بسیاری از برنامه‌هایی که برای اندروید منتشر می شوند، از روی برنامه‌های منبع باز ساخته می‌شوند و صرفاً با تغییر نام و آیکون تولید می‌شوند و می توانند حتی ویروس هم باشند.‌

دریافت 200 گیگابایت اطلاعات از 10 ماهواره

اخبار ویژه - رئیس سازمان فضایی ایران گفت: ما از 10 ماهواره در مدار لئو و ژئو روزانه بالغ بر 200 گیگابایت اطلاعات دریافت می کنیم.

جایگاه جهانی ایران در توسعه فناوری اطلاعات

اخبار ویژه - جایگاه جهانی ایران از منظر شاخص‌های توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات و آمادگی امنیت سایبری توسط اتحادیه جهانی مخابرات اعلام شد. درشاخص اول ایران رتبه 81 و درشاخص دوم رتبه 60 را از آن خود کرد.

فضای مجازی میتواند ابزاری باشد برای زدن توی دهن دشمنان

اخبار ویژه - امروز یکی از شگردهای فعّال دشمن، شایعه‌سازی است که مردم را مضطرب کنند، مردم را با هم مخالف کنند، علیه این و آن تهمت بزنند، مردم را به جان یکدیگر بیندازند که البتّه چنین اتّفاقی نمی‌افتد به توفیق الهی؛

گسترش بدافزار استخراج ارز دیجیتال در خاورمیانه

اخبار ویژه - مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای نسبت به گسترش یک نمونه از بدافزار استخراج ارز دیجیتال در خاورمیانه هشدار داد و اعلام کرد: ایران در رتبه دوم این آلودگی سایبری قرار دارد.

سرقت اطلاعات هفت میلیون کاربر بازی های آنلاین

اخبار ویژه - هکرها و مجرمان سایبری اطلاعات بالغ بر هفت میلیون نفر از کاربران وب‌سایت معروف فعال در زمینه بازی‌های رایانه‌ای آنلاین را به سرقت برده‌اند.

20 کشوری که کم سرعت‌ترین اینترنت جهان را دارند

اخبار ویژه - با توجه به آنکه سرعت و قیمت اینترنت یکی از مولفه‌های اصلی و موثر در پیشرفت جوامع و کشورهای مختلف در جهان به شمار می رود، انتشار فهرستی از سرعت اینترنت کشورهای مختلف می تواند برای کاربران قابل توجه باشد.

تحقق 76 درصدی 3 هدف کمی مرکز ملی فضای مجازی

اخبار ویژه - از 10 هدف کمی مرکز ملی فضای مجازی در سال 1396 تنها برای سه هدف کمی خط مشی‌گذاری صیانت از حقوق کسب و کارها و حقوق عمومی و منافع ملی و حقوق افراد در فضای مجازی هدفگذاری شده که متوسط درصد تحقق این سه هدف حدود 76 درصد است.

80 درصد محتوای مورد استفاده کودکان و نوجوانان با سن‌ و فرهنگ‌شان تناسب ندارد

اخبار ویژه - دبیر جشنواره کودک‌آنلاین گفت: با وجود کثرت هنرمندان و تولیدکنندگان محتوا در کشور، بیش از 80 درصد محتوای مورد استفاده کودکان و نوجوانان یا متناسب با سن‌شان نیست یا خارجی است و با فرهنگ‌شان تناسب ندارد.

اسرائیل با سرسخت‌ترین دشمنش از ابتدای پیدایش روبروست

اخبار ویژه - وبگاه هاآرتص رژیم اشغالگر صهیونیستی، اخیراً در مقاله‌ای کوتاه، با اذعان به قدرتمند بودن جمهوری اسلامی ایران، این کشور را پیچیده‌ترین و خطرناک‌ترین دشمن رژیم صهیونیستی ارزیابی کرده است.

سامانه ارز دیجیتال ملی در چه وضعیتی است؟

اخبار ویژه - محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص آخرین وضعیت راه‌اندازی سامانه ارز دیجیتال ملی در کشور گفت: اولا برای عنوان یا عبارتی که برای ارز دیجتیال ملی به کار می‌بریم، باید دقت بیشتری کنیم و بدانیم به طور اساسی ارز دیجیتال به چه معنا است.

تدوین دستورالعمل نظارت شهرداری ها‌ بر تاکسی‌ های اینترنتی

اخبار ویژه - سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی گفت: وزارت‌خانه‌های کشور و صنعت هر چه سریعتر دستورالعمل نظارت شهرداری‌ بر تاکسی‌ اینترنتی را تدوین کنند؛ به نحوی که موارد امنیتی، فنی و زیست محیطی در آن لحاظ شود.

ماهواره مصباح به دلیل خلف وعد‌ه‌ اروپایی‌ها از رده خارج شد

اخبار ویژه - وزیر ارتباطات گفت: سابقه خوبی از همکاری‌های فضایی بین‌المللی نداریم و پس از خلف وعده از سوی اروپایی‌ها در مورد ماهواره مصباح، نباید منتظر پرتاب ماهواره‌هایمان از سوی آنها باشیم.

نفوذ هکرها به هزاران مسیریاب

اخبار ویژه - پژوهشگران Akamai یک بدافزار پیشرفته را شناسایی کرده‌اند که می‌تواند پیکربندی‌های مسیریاب‌های خانگی و دفاتر کوچک را ویرایش کند تا اتصالاتی را به شبکه‌های داخلی باز و رایانه‌های شبکه را آلوده کند.

عواقب استفاده از پیام رسان های خارجی و استفاده فیلتر شکن ها

اخبار ویژه - پلیس فتا با اشاره به عواقب استفاده از پیام رسان های خارجی و استفاده از فیلتر شکن ها از افزایش 55 درصدی پرونده های قضایی حوزه فتا در نیمسال نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ابراز نگرانی کرد.

ساير مطالب

بهبود آبیاری در کشاورزی با استفاده از IOT

جدیدترین وضعیت ظرفیت شبکه‌ی اینترنت اعلام شد

ترویج خشونت و ناسازگاری دستاورد بازی‌های رایانه‌ای اکشن

افزایش سه برابری ترافیک داخلی اینترنت

استفاده از پرینت سه بعدی سر انسان برای عبور از قفل گوشی

جزئیات فرآیند جدید رجیستری گوشی‌های مسافری

مقابله هوش مصنوعی با کلاهبرداری سایبری صوتی

وب سایت های خرید و فروش ارزهای دیجیتال مجوز قانونی ندارند

تصویب استانداردسازی نظام تبادل اطلاعات کشور

نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مخابرات برگزار شد

وعده وزیر ارتباطات برای اجرا شدن رومینگ ملی موبایل

انتقال بدافزار مخرب Ursnif از طریف ایمیل های اسپم

12 کارگاه آموزشی با محوریت فناوری‌های نوین برگزار می شود

فعالیت‌های مشکوک چینی ها و سعودی ها در توییتر

اینترنت اشیاء دروازه‌ی اتصال مردم به فضای مجازی است

اینستاگرام؛ پلت‌فرم محبوب مداخله‌گران سیاسی

افزایش کدام بدافزارها و جرایم سایبری در سال 2019 محتمل است

واکنش وزیر ارتباطات به ضرب‌الاجل شورای عالی امنیت ملی برای پرتاب ماهواره

ماهواره پیام دانشگاه امیرکبیر این هفته تحویل می‌شود

سرقت مکاتبات ایران و اتحادیه اروپا

چرا سرعت رشد فناوری موج میلی‌متری در جهان و ایران کند است

آیا تلفن‌های هوشمند بر مغز کودکان تاثیر می‌گذارند؟

حمایت از استارت‌آپ‌های اینترنت اشیاء

امکان تهیه بسته اینترنتی بدون دسترسی به اینستاگرام

داده نما / تجارت الکترونیک ایران 2

2018؛ سال رسوایی غولهای فناوری

حذف کپی مدارک از اداره ها

گسترش سریع فناوری نسل پنجم در هند

آیا برای ایجاد پیام‌رسان‌های داخلی قوی در کشور عزم ملی وجود دارد؟

اپل 32 هزار درخواست دولتی برای دریافت اطلاعات کاربران دریافت کرده است

پاسخ به دغدغه‌ی امنیت کاربران پیام‌رسان‌های بومی

افشای اطلاعات در مسیریاب‌های Huawei

اثر توجه همزمان به صفحات نمایش مختلف چیست؟

چین، در تلاش برای تبدیل شدن به قدرت بی همتا در اینترنت

5 تکنولوژی که آینده را متحول خواهند کرد

بات‌نت چیست و چرا بالقوه خطرناک است؟

مهلت هاتگرام و طلاگرام تمام شد !!

برنامه سایبری جدید در دستورکار دولت آمریکا

افزایش حمله به پورت های مسیریاب در کشور از مبدا رومانی

آمریکا در تلاش برای جلوگیری از عرضه ارز دیجیتال ایرانی

حمله به وب‌کم ها و رایانه‌ها هر 5دقیقه یکبار

46 درصد سازمان‌ها با هوش مصنوعی سازگار شده‌اند

صداوسیما شبکه سیگنال رسانی فیبرنوری را تحویل نگرفت

کشاکش دولت الکترونیکی با دستگاه‌های دولتی!

مفهوم هوش مصنوعی برای آینده امنیت سایبری

آن‌چه بر داده‌های شخصی کاربران در سال 2018 گذشت

مروری بر فناوری های ناکام سال 2018

تلفن های همراه و مسیرهای ارتباطی امن نیستند

13 شرکت فناوری اروپایی که در سال 2018 توسط غول‌های آمریکایی خریداری شدند

جهانی شدن رقیب چینی سامانه جی.پی.اس

تغییر استراتژی جهان توسط ایران

پایان فازمطالعاتی مقررات‌گذاری نسل پنجم موبایل

فضای مجازی را نمی‌توان تعطیل کرد

کلاهبرداری‌های مالی با شگرد برنده شدن در قرعه کشی

رونمایی از ویدئوهای هفت‌گانه «بلاک‌چین» توسط وزیر ارتباطات

هرگونه همکاری با تلگرام در راه‌اندازی گرام، اخلال در نظام اقتصادی کشور تلقی می‌شود

تشکیل حکومت فلسطینی در تل‌آویو محقق خواهد شد

بحران اعتماد در فضای مجازی چگونه شکل می‌گیرد؟

«نوموفوبیا» به عنوان کلمه سال 2018 انتخاب شد

هوش مصنوعی در سال 2019

تأثیر میزان روشن بودن صفحه نمایش بر ساختار مغز کودکان

هنر؛ میدان‌دار جنگ نرم

ماهواره پیام تا هفته آینده تحویل می‌شود/ تعیین زمان پرتاب پس از تحویل

چگونه بفهمیم گوشی ردیابی می شود ؟

برگزاری نخستین استارت‌آپ ویکند شهر هوشمند

تلفن‌های هوشمند، با ارزش‌ترین طعمه برای هکرها هستند

دسترسی هکرها به اطلاعات حساس حملات 11 سپتامبر

121 میلیون حمله سایبری در 10 ماهه سال 97

انگیزه مالی زمینه 81 درصد جرائم سایبری کشور را تشکیل می دهد

40 درصد از فعالیت‌های اینترنتی فیک است

فیلتر تلگرام قرار بود شامل پوسته‌های فارسی هم باشد

90دقیقه اسفاده از موبایل تنها در یک هفته

خارج شدن تمام تجهیزات آمریکایی از شبکه ملی اطلاعات

جنگ سایبری 2019 (بخش اول)

اختراع اثر انگشت مصنوعی با قابلیت هک انواع دستگاه ها

حمایت از پیام‌رسان‌های بومی یک تکلیف بر زمین مانده است

عدم حمایت از هاتگرامو تلگرام طلایی را اعلام کردیم

رشد 100 درصدی استفاده از محتوای آنلاین تصویری در ایران

بزرگترین دیتاسنتر خدمات ابری در قطر ساخته می‌شود

منتظریم اینستاگرام سریع‌تر تعیین تکلیف شود

احتمال به خطر افتادن حریم خصوصی در حوزه سلامت

برای فیلترینگ اینستاگرام باید جمع‌بندی عقلایی شود

15 میلیون ثبت‌نام در پیام‌رسان‌های داخلی

ارتباط با چین ممنوع شد!

بودجه 1398 با ماموریت های مرکز ملی فضای مجازی تناسبی ندارد

حمایت‌های دولت چین از بزرگترین تولیدکننده تجهیزات مخابراتی جهان

مدل قیمت‌گذاری اینترنت موبایل اصلاح می‌شود

آیا شاهد تاثیر هوش مصنوعی بر تصمیم گیری های سیاسی خواهیم بود؟

آنلاین بودن بدون استفاده از گوشی هوشمند

رتبه دوم ایران در آلودگی به بدافزار استخراج رمز ‌ارز NRSMiner

تبعات تحریم محصولات اپل توسط چینی‌ها

حمله هکری گسترده به حساب کاربری صدها سیاستمدار آلمانی

مصرف اینترنت داخلی سه برابر شد!

جلسات کمیته فیلترینگ، آنلاین برگزار می شود

سریع‌ترین و ارزان‌ترین اینترنت جهان به کدام کشور تعلق دارد؟

منتظریم اینستاگرام سریع‌تر تعیین تکلیف شود

بزرگترین دیتاسنتر خدمات ابری در قطر ساخته می‌شود

احتمال به خطر افتادن حریم خصوصی در حوزه سلامت

برای فیلترینگ اینستاگرام باید جمع‌بندی عقلایی شود

رشد 100 درصدی استفاده از محتوای آنلاین تصویری در ایران

اختراع اثر انگشت مصنوعی با قابلیت هک انواع دستگاه ها

عدم حمایت از هاتگرامو تلگرام طلایی را اعلام کردیم

حمایت از پیام‌رسان‌های بومی یک تکلیف بر زمین مانده است

انگیزه مالی زمینه 81 درصد جرائم سایبری کشور را تشکیل می دهد

40 درصد از فعالیت‌های اینترنتی فیک است

فیلتر تلگرام قرار بود شامل پوسته‌های فارسی هم باشد

خارج شدن تمام تجهیزات آمریکایی از شبکه ملی اطلاعات

90دقیقه اسفاده از موبایل تنها در یک هفته

جنگ سایبری 2019 (بخش اول)

13 شرکت فناوری اروپایی که در سال 2018 توسط غول‌های آمریکایی خریداری شدند

121 میلیون حمله سایبری در 10 ماهه سال 97

دسترسی هکرها به اطلاعات حساس حملات 11 سپتامبر

مروری بر فناوری های ناکام سال 2018

هرگونه همکاری با تلگرام در راه‌اندازی گرام، اخلال در نظام اقتصادی کشور تلقی می‌شود

بحران اعتماد در فضای مجازی چگونه شکل می‌گیرد؟

«نوموفوبیا» به عنوان کلمه سال 2018 انتخاب شد

هوش مصنوعی در سال 2019

تأثیر میزان روشن بودن صفحه نمایش بر ساختار مغز کودکان

هنر؛ میدان‌دار جنگ نرم

ماهواره پیام تا هفته آینده تحویل می‌شود/ تعیین زمان پرتاب پس از تحویل

برگزاری نخستین استارت‌آپ ویکند شهر هوشمند

چگونه بفهمیم گوشی ردیابی می شود ؟

تلفن‌های هوشمند، با ارزش‌ترین طعمه برای هکرها هستند

جهانی شدن رقیب چینی سامانه جی.پی.اس

تغییر استراتژی جهان توسط ایران

پایان فازمطالعاتی مقررات‌گذاری نسل پنجم موبایل

فضای مجازی را نمی‌توان تعطیل کرد

کلاهبرداری‌های مالی با شگرد برنده شدن در قرعه کشی

رونمایی از ویدئوهای هفت‌گانه «بلاک‌چین» توسط وزیر ارتباطات

تلفن های همراه و مسیرهای ارتباطی امن نیستند

حذف کپی مدارک از اداره ها

تصویب استانداردسازی نظام تبادل اطلاعات کشور

اثر توجه همزمان به صفحات نمایش مختلف چیست؟

صداوسیما شبکه سیگنال رسانی فیبرنوری را تحویل نگرفت

کشاکش دولت الکترونیکی با دستگاه‌های دولتی!

مفهوم هوش مصنوعی برای آینده امنیت سایبری

آن‌چه بر داده‌های شخصی کاربران در سال 2018 گذشت

برنامه سایبری جدید در دستورکار دولت آمریکا

افزایش حمله به پورت های مسیریاب در کشور از مبدا رومانی

آمریکا در تلاش برای جلوگیری از عرضه ارز دیجیتال ایرانی

حمله به وب‌کم ها و رایانه‌ها هر 5دقیقه یکبار

46 درصد سازمان‌ها با هوش مصنوعی سازگار شده‌اند

مقابله هوش مصنوعی با کلاهبرداری سایبری صوتی

مهلت هاتگرام و طلاگرام تمام شد !!

بات‌نت چیست و چرا بالقوه خطرناک است؟

افشای اطلاعات در مسیریاب‌های Huawei

چین، در تلاش برای تبدیل شدن به قدرت بی همتا در اینترنت

5 تکنولوژی که آینده را متحول خواهند کرد

اپل 32 هزار درخواست دولتی برای دریافت اطلاعات کاربران دریافت کرده است

پاسخ به دغدغه‌ی امنیت کاربران پیام‌رسان‌های بومی